Home
30 Ağustos 2021 ( 196 izlenme )
Reklamlar

30 Ağustos ateşini Taliban karanlığıyla bir tuttu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yayımladığı mesajında, "30 Ağustos 1922’de ön cephede Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye'si vardı. Şu an bu cephenin ön safında Afgan devleti ve milleti bulunuyor" dedi.

BirGün'ün haberine göre, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Perinçek açıklamasına, "30 Ağustos zaferi mazlum milletleri ateşledi. Hindistan, Afganistan’dan Suriye, Cezayir’e kadar cesaret verdi. 1922’de ön cephede Atatürk Türkiyesi vardı. Bugün Afgan milleti var. Ne mutlu Türk milletine 30 Ağustos ateşi Afganistan’dan parlıyor" notunu düştü.

Perinçek açıklamasında, "30 Ağustos 1922’de ön cephede Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiyesi vardı. Şu an bu cephenin ön safında Afgan devleti ve milleti bulunuyor. Ne mutlu biz Atatürk’ün yiğitlerine, 30 Ağustos’ta yükselttiğimiz kurtuluş bayrağı, yüzyıldır elden ele geçti ve bugün Afganistan’da dalgalanıyor. ABD emperyalizmi, Afgan Milletinin bağımsızlık sevdasına ve iman dolu göğsüne çarptı ve yere yıkıldı" ifadelerini kullandı.

Perinçek'in açıklaması sosyal medyada alay ve eleştiri konusu oldu. Çok sayıda kullanıcı Perinçek'e Taliban yönetimi altında yaşamak için Afganistan'a gitmeyi önerirken, tıbbi yardım almasını tavsiye edenler de oldu.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş’ın dediği çıktı: 6 yıl 6 ay hapis AKP'li vekil başkaldırdı Metropoll’den ‘seçmenini en çok kaybeden partiler’ anketi: MHP ilk sırada Yüzde 35 zam. Sayılı günler kaldı