Home
07 Ekim 2019 ( 463 izlenme )
Reklamlar

Adam kayırmaca yok demişti sözünde duramadı!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni yerel yönetimler yasasının, belediye başkanlarının yakınlarını işe almasını önleyeceğini açıklamıştı. Ancak, Özhaseki'nin yakın korumasının ablasının, AKP'li belediyede işe başladığı ortaya çıktı.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hazırladıkları yerel yönetimler yasa taslağında belediye başkanlarının akrabalarını işe almasının önüne geçecek bir madde olacağını açıklamıştı. 

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; Özhaseki, yaptığı açıklamada "kimsenin eş-dost ve yakınları başta belediyeler olmak üzere kamu da işe alınmayacak" derken, yakın koruması Hakan Kumru’nun ablası Funda Altunbaş'ın, önce Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde işe başlatıldığı, sonra da AKP'li Talas Belediyesi’ne geçtiği ortaya çıktı.

Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde işe başlatıldıktan sonra AKP'li Talas Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne geçişi yapılan Özhaseki’nin yakın koruması Hakan Kumru’nun ablası Funda Altunbaş'ın, yeni oluşturulan Başkan Mustafa Yalçın’ın “Sosyal Medya Sorumluluğu” görevine getirildiği öğrenildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li 'Yeliz'den Selçuk Özdağ'a çok sert sözler Poşeti 25 kuruş yapmayacaktınız Gökçek'in HDP'li dediği İSPARK çalışanı AKP’li çıktı! Sedat Peker, yandaş Akit'i hedef aldı: Kahpesiniz