Home
14 Aralık 2019 ( 233 izlenme )
Reklamlar

AKP 4 ayda 114 bin üye daha kaybetti

AKP'de üye kaybı devam diyor. Yeni partiler nedeniyle yaşanan çözülme ve son dönem tepki çeken politikalara tepki gösteren 114 bin vatandaşın daha AKP'den istifa ettiği öğrenildi.
Geçtiğimiz yerel seçimlerde ağır yara alan AKP'de çözülme devam ediyor.

Ekonomideki kötü gidiş, tepki çeken parti politikaları ve yeni partiler nedeniyle üye kaybetmeye devam eden AKP'de son 4 ayda 114 bin vatandaşın daha parti ile bağlarını kopardığı öğrenildi.

CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Davutoğlu kurduğu "Gelecek Partisi"nin programını kamuoyuyla paylaşırken Babacan'ın partisi için geri sayım başladı. Türkiye siyasetinin AK Parti'den kopuşlarla 2 yeni siyasi partiye hazırlandığı aylar, AKP'nin en çok üye kaybettiği dönem olarak kayıtlara geçti.
 
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı verilerine göre, 1 Temmuz-6 Eylül arası 56 bin 260 üyeden olan AK Parti'den 6 Eylül-22 Kasım arası 57 bin 856 üye ayrıldı.

Meclis partileri arasında üye sayısı azalan yalnızca AKP olmadı. HDP de 782 üye kaybetti.

İYİ Parti, 1 Temmuz - 22 Kasım arası toplam 36 bin 139 üye kazandı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısının, cevap veremediği soru büyük tepkiye sebep oldu CHP’li Umut Oran’dan 23 Haziran uyarısı! ‘Ya İstanbul’u teslim etmezlerse’ Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’na çirkin sözler! Rusya’dan Türkiye’ye ‘Suriye’ uyarısı!