Anasayfa
27 Aralık 2020 ( 758 izlenme )
Reklamlar

AKP'li İsmin Kasasından Milyonlar Çıktı!

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken tutuklanan Bahattin K.'nin hem hızlı yükselişi hem de kasasında çıkanlar şoke etti.

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken rüşvetten tutuklanan Bahattin K.’nin ev ve işyerinde yapılan aramalarda kasa içerisinde yaklaşık 10 milyon lira ele geçirildiği ileri sürüldü.

Cumhuriyet savcılığı soruşturmada gizlilik kararı alırken Bahattin K.’nin zabıta memurluğundan daire başkanlığına kadarki hızlı yükselişi dikkat çekti.
 
Sözcü‘den İsmail Akduman’ın haberine göre, liseyi bitirdikten sonra girdiği KPSS sınavı sonucunda Terme ilçesine bağlı olan ve daha sonra mahalleye dönüştürülen Evci belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan 40 yaşındaki Bahattin K., 20042009 yıllarında merkez ilçelerden İlkadım’da Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Erdoğan Tok tarafından düz memur olarak yatay geçişle belediyede işe başladı.

İlkadım Belediyesinde düz bir memur göreve başlayan Bahattin K.’nin kaderi 2009 seçimlerinden sonra değişti. 2009 seçimlerini şimdi İYİ Parti’den Belediye Başkanı olan ancak 2009 yılında MHP’den aday olan Necattin Demirtaş kazandı. Demirtaş, üniversite mezunu olmayan Bahattin K.’yi önce özel kalem müdürü yaptı. Ardında da Mali Hizmetler biriminde müdür olarak görevlendirdi. 2014 yılında yapılan seçimleri ise AKP’den Erdoğan Tok kazandı. Tok, Mali Hizmetler Daire başkanlığında müdür olarak görev yapan ve hakkında çıkan ama ispatlanamayan iddialar üzerine yetkileri elinden alınıp memur yapıldı.

Düz memur olarak İlkadım ilçesinde fazla çalışmayan Bahattin K., iddialara göre 2014 yılında parti içerisinden birileri tarafından Terme ilçesinde AKP’den Belediye Başkanı olan Şenol Kul’a önerildi. Kul da Bahattin K.’yi Terme Belediyesi’nde Mali İşler Müdürlüğü görevine getirdi. Kul son yapılan 2019 seçimlerinde AKP’den aday gösterilmedi. Ancak yerine aday gösterilen Ali Kılıç da Bahattin K. ile çalışmaya devam etti. Bahattin K., bu zaman içinde Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler bölümünü bitirip, yüksek lisans yaptı.

MİLYONLARCA LİRA...

2019 seçimlerinde göreve gelen AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede yeni bir yapılanmaya giderek daire başkanlarını değiştirmeye başladı. Ve Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin K.’yi Büyükşehir Belediyesi’ne transfer ederek daire başkanı yaptı.
Belde belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan ve 20 yıllık memuriyet hayatında Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanlığı görevine kadar yükselen Bahattin K., önceki gün rüşvetten tutuklandı. Mali Şube ekipleri tarafından ev ve belediyedeki odasında yapılan aramalarda ise kasa içinde yaklaşık 10 milyon lira para bulunduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcılığı ise araştırmanın selameti açısından dosya üstünde gizlilik kararı aldı. Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, tutuklanan Bahattin K’nin yerine Mali Hizmetler Daire Başkanlığına vekaleten Mehmet Emrah Binici’yi atadı.

yuzdeyuzhaber

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Orhan Uğuroğlu Erdoğan’ın sağlık durumunu açıkladı Bakan Koca’dan bir kötü haber daha Halife Hafter'in sözcüsü Türkiye'yi tehdit etti İstanbul'da bu minibüse binenler, kafasını nereye çevirse Atatürk'ü görüyor