Anasayfa
24 Ekim 2022 ( 662 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Karaman'dan Yeni Fetva

"AKP'nin Fetvacısı" olarak tanınan İlahiyatçı Hayrettin Karaman “İktidara zarar verecekse, şikâyet etmek, doğruları söylemek caiz değildir” sözüne açıklık getirdi. Karaman, iktidarı eleştirmenin 'yolunu' gösterdi.

AKP’nin kritik dönemlerinde, parti lehine verdiği fetvalarla tanınan Hayrettin Karaman, Yeni Şafak’taki köşesinde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Karaman’ın daha önce söylediği ileri sürülen ve İslami cenahta büyük bir tartışma başlatan “İktidara zarar verecekse, haksızlık ve yanlışlardan şikâyet etmek, doğruları söylemek caiz değildir” sözü yeniden gündeme geldi.

"ÖZELLİKLE SEÇİM AREFESİNDE BU OLMAZ..."

Hayrettin Karaman’ın bir okuru, tartışılan sözü söyleyip söylemediğini sordu.

Karaman ise köşesinde bu soruya, seçim vurgusu yaparak yanıt verdi:

“İktidar da, kişiler de, elbette iyi niyetle ve uygun bir dil ile eleştirilir. Maksat da yıpratmak, ne pahasına olursa olsun itibar ve iktidardan düşürmek değil, yanlıştan dönmesini, hatalarını asgariye indirmeyi sağlamak olur. İktidarın iyi ve doğrularını hiç kale almayıp, dile getirmeyip yalnızca tenkit edene göre veya mutlak olarak hata, kusur, günah olanları abartarak, olanın yanına olmayanı da katarak bunları da özellikle seçimlerin arefesinde yaparak istismar etmenin doğru olmadığı kanaatindeyim, bunu her zaman söyler ve yazarım.

Bu ifadem belli bir zaman ve belli bir iktidar ve muhalefete ait ve mahsus değildir, bugünü ve geleceği içine almak üzere geneldir.”

"YOLSUZLUK HIRSIZLIK DEĞİLDİR" DEMİŞTİ

Karaman, 'Rüşvet vermek caizdir', 'Yolsuzluk hırsızlık demek değildir', 'Evet oyu vermek farzdır' gibi birbirinden skandal fetvaları ile sık sık gündem olmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mezarlıktan arayıp "Burada bir sürü ölü var" ihbarında bulundu Sedat Peker'in sağ kolu Emre Olur Türkiye'ye getirildiği iddia edildi. Erk Acarer açıkladı Atatürk yaşasaydı... Şehit ve gazi yakınları için Halk ekmek büfe teklif edilmişti! AKP ve MHP bunu da reddetti