Home
07 Mayıs 2020 ( 1703 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Mehmet Metiner Günah Çıkardı

AKP’li Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi'nin kabulü için evet verdiğinden dolayı çok pişman olduğunu söyleyerek milletvekillerinin neye oy verdiğini bilmeden el kaldırdığını belirtti

Kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla hazırlanan ve Türkiye tarafından 12 Mart 2012'de kabul edilen İstanbul Sözleşmesi bir süredir AKP’li bazı isimlerin ve Yeni Akit gibi gazetelerin hedefinde. Tartışmaya farklı bir noktadan dahil olan eski AKP’li milletvekili Mehmet Metiner, ilginç bir itirafta bulundu. Metiner, İstanbul Sözleşmesi’nin görüşüldüğü oturumda neye ‘evet’ dediklerini bilmeden el kaldırdıklarını söyledi.

Gazete Damga’dan Ekrem Hacıhasanoğlu’na konuşan Mehmet Metiner “Kendi adıma itirafta bulunuyorum: Yanlış yaptık” dedi. Evet diyenlerin çoğunun neye oy verdiklerini bilmeden el kaldırdığını söyleyen Metiner, milletvekillerinin sırf parti grup başkanvekilleri el kaldırdıkları için el kaldırdığını anlattı. Metiner, “Partilerin grup yönetimi kendi aralarında anlaşmış olmalılar ki o anda bulunanların onayıyla kabul edildi geçti” diye konuştu.

SÜMEYYE ERDOĞAN’IN DERNEĞİNE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da yönetiminde bulunduğu KADEM’in (Kadın ve Demokrasi Derneği) İstanbul Sözleşmesi’ni savunuyor olmasını da eleştiren Mehmet Metiner, “Varlığını önemsediğim KADEM’in adeta sözleşme müdafisi bir konuma kendini düşürmesi hazin bir tablo. Kendimizi kendi değerlerimiz üzerinden tanımlamak ve savunmak varken. Canı cehenneme o sözleşme, bu gidişle KADEM algısını tamamen menfiye çevirecek, biline” dedi.

yuzdeyuzhaber

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adnan Tanrıverdi'nin anayasa modeli: Başkent İstanbul, resmi dil Arapça! Berfin Özek, kendisini bu hale getireni affetti Halk sağlığıyla oynayan 74 firmaya ait 99 ürün ifşa edildi! İşte o firmalar… Türkiye, JCR Avrasya'nın yüzde 85'ini alarak bir taşla 3 kuş vurdu