Home
30 Ekim 2019 ( 1032 izlenme )
Reklamlar

AKP'li vekil başkaldırdı

AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

FETÖ Borsası iddiaları arasında tahliye olan AKP’nin güçlü isimlerinin damatlarını eleştiren Atalay, paylaşımında Hz. Muhammed’in bir hadisini paylaştı.

Atalay, “‘Sizden önceki kavimleri helak eden şey şuydu: İçlerinde zayıf olanlardan biri bir suç işleseyde hemen cezalandırılırdı. Ama suçlu kişi güçlülerden (eşraftan) biri olsaydı o cezadan (bir şekilde yol bulunup) muaf tutulurdu'. Hz. Muhammed (sav)” diye yazdı.

Atalay bu tweetin devamında ise “'De ki: Ey kafirler!  Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim.' (Kafirun 1-2)” ifadelerini paylaştı. Atalay'ın bu mesajları "istifa edecek" yorumlarına neden oldu.

Atalay daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Enderun Teravihi namazına katılmasını eleştirmişti.

Enderûn Usûlü Teravih adıyla bilinen teravih namazı, Osmanlı iç teşkilatında sarayda, saray cami ve mescitlerinde, Hırka-i Saadet'te, selatin camiler başta olmak üzere büyük camii ve dergâhlarda uygulanan bir ibadet geleneği olarak biliniyor.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üniversitede Arapça İstiklal Marşı! Numan Kurtulmuş 2023'te neler olacağını anlatıyor Ece Üner'den Yunan vekil Ioannis Lagos'a sosyal medyayı sallayan ayar Karamollaoğlu, seçim için tarih verdi