Bahçeli'nin EYT arşivi açıldı

449 izlenme 19 Kasım 2019
Reklamlar
Bahçeli, Erdoğan'ın EYT ile ilgili tavrına ilişkin, "Hükümetin tavrını destekliyoruz" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü toplu açılış töreninde dikkat çeken sözler kullanmıştı. Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlara "seçim kaybetsek de bu işte yokum" demişti.

Geçirdiği rahatsızlığın ardından bugün ilk kez TBMM'ye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli basının sorularını yanıtladı. Bahçeli, Erdoğan'ın EYT ile ilgili tavrına ilişkin, "Hükümetin tavrını destekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur" diye konuştu.

"MHP'DEN 1 YILDA EYT ÇARKI"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Devlet Bahçeli'nin, geçen sene seçimlerden önce açıkladığı seçim beyannamesini paylaşan Özkan, paylaşımına, "MHP'den 1 yılda EYT çarkı! Erdoğan'ın EYT'yle ilgili 'Erken emeklilik ülkeyi batırır' sözlerine destek veren Devlet Bahçeli, seçim döneminde açıkladığı beyannamede 'EYT'li kardeşlerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz' diyordu" notunu düştü.

Özkan'ın paylaştığı videoda, Bahçeli, EYT'lilerin mağduriyetinin giderileceğini sözünü verdiği ve, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde gerçekleşmesi için mücadele edeceğimiz söz ve vaatlerimiz ana başlıklar halinde şu şekildedir. Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, refah payının giderilmesi. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi" ifadelerini kullanması dikkat çekiyor.

Odatv.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TRT muhabiri yılın haberini patlattı...Çin aşısının önünde fotoğraf çektirince kutuların üstünde yazan ortaya çıktı Robin Hood, kimliğini açıkladı! ‘Kimliğimi Haluk Levent’in isteğiyle açıklıyorum’ Brezilya’dan bağırsak ithalatı İstanbul için korkutan deprem uyarısı