Barış Yarkadaş ’tan olay iddia: Beşar Esad Kılıçdaroğlu’na haber yolladı

1383 izlenme 22 Eylül 2021
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Suriyeli sığınmacıların ülkesine dönmesi gerektiğini” açıklamasının ardından Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Kılıçdaroğlu'na 'haber' gönderdiği iddia edildi.

KRT TV’de ekranlara elen Şimdiki Zaman programına katılan CHP CHP Eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, KRT TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman canlı yayınında Kılıçdaroğlu ile ilgili çok önemli bir iddiayı ekrana taşıdı.

“Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu'na bir haber yolladı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun son yaptığı açıklamadan sonra...” diyen Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Genel Başkan ne dedi? 'Suriyelileri biz kendi istekleri ile memleketlerine göndereceğiz' dedi. Altını çiziyorum, 'kendi rızaları ile', otobüse doldurup zorla değil. Bunu yapabilmeniz için Suriye ile oturmanız lazım. Terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için de oturmanız lazım. Benim edindiğim bilgi; Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından, açıklamanın tamamını tercüme ettiriyor ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, 'Buyurun gelin bu konunun ayrıntılarını konuşalım' diyor.”

“HENÜZ CEVAP VERMEDİ”

Kılıçdaroğlu'nun, Esad'ın çağrısına henüz bir cevap vermediğini belirten Yarkadaş, "Eğer CHP önümüzdeki günlerde Kürt sorunun çözümündeki bu cesur tutumunu, Suriye'ye de giderek ve Beşer Esad ile de görüşerek taçlandırırsa CHP iki konuda inandırıcılığını arttırır. Bir; Kürt sorununu ben, HDP ile de konuşarak çözeceğim. İki; Suriyelileri kendi rızaları ile Suriye devletinin onayı ile memleketlerine göndereceğim. Bu konuda da CHP tabanının Kılıçdaroğlu'na tam destek vermesi gerekir. Yapılan araştırmalarda sığınmacıların yüzde 25'inin dönmeye meyilli olduğunu gösteriyor. Bu da bir milyon insan demektir" ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Helak Olacağız, Elinizi Çabuk Tutun' Meral Akşener eski defterleri açtı! Devlet Bahçeli'nin şok sözlerini ifşa etti! Öztürk Yılmaz ve Mehmet Metiner canlı yayında birbirlerine çok ağır sözler söyledi Fatih Altaylı, Hilal Kaplan'ı yerin dibine soktu: Görgüsüz, gazeteci falan değil!