Basra sıcak hava dalgası geliyor!

578 izlenme 19 Temmuz 2020
Reklamlar
Meteoroloji, pazar gününden itibaren gelecek hafta ortasına kadar Türkiye genelinde Basra kaynaklı sıcak hava dalgasının etkili olacağını açıkladı. 15 ilde ise sıcaklıkların 30 ile 44 derece arasında olması bekleniyor.

AR MEVSİM NORMALLERİNİN 5 İLE 8 DERECE ÜSTÜNE ÇIKACAK

Mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların hissedilir derecede artarak özellikle iç ve doğu bölgelerde normallerin 5 ile 8 derece üzerine çıkması beklenirken, haftanın ikinci yarısında tekrar düşerek ülke genelinde mevsim normallerinin civarında seyredeceği ön görülüyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN SICAKLIK DEĞERLERİ

Bazı il merkezlerinde bu hafta görülecek olan en yüksek sıcaklık değerlerinin şu şekilde olması bekleniyor:

"Ankara, Konya ve Amasya 37, İstanbul ve Samsun 30, İzmir ve Eskişehir 34, Antalya 32, Adana 33, Kayseri 38, Sivas 36, Elazığ ve Gaziantep 40, Şanlıurfa 44 ve Bingöl 39 derece

"VATANDAŞLARA UYARI

Güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Fatma Betül Sayan Kaya'nın, İBB'deki usulsüzlüğü ortaya çıktı Eski Devlet Bakanı Yaşar Okuyan neden canlı yayında oynadı? Ünlü doktordan vekillere sert tepki: "Hakkımı helal etmiyorum" Suriyeliler için genel af çıkınca Tanju Özcan bombayı patlattı