Ana Sayfa
08 Şubat 2022 ( 336 izlenme )
Reklamlar

Benzine de bu gece yarısı büyük zam geliyor

Dün gece motorine gelen 80 kuruşluk zammın ardından bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 71 kuruş zam bekleniyor.

Patronlar Dünyası'nın haberine göre, pazartesi gece yarısından sonra motorine gelen 80 kuruşluk zammın ardından bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine de 71 kuruş zam bekleniyor. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 14,71 liradan satılan motorinin litre fiyatı 15,51 liraya çıktı. Motorinin litresi İstanbul'da 14,62 liradan 15,42 liraya, İzmir'de 14,71 liradan 15,51 liraya arttı.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Brent petrolün varil fiyatı, ocak ayını son 30 yılın en hızlı artış performansıyla kapatmaya hazırlanırken piyasalarda üç haneli fiyat beklentisi güçleniyor. 6 haftalık yükselişin ardından yüzde 1.1 artarak 2014'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaşan petrol fiyatlarının, pompa fiyatlarına da yansıması bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'li fondan seçim tahmini: Erdoğan kaybederse... Merkez Bankası eski başekonomistinden endişe verici dolar yorumu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi için vurgu yaptığı "Acı reçete" ne anlama geliyor? CHP'den AKP'li Mahir Ünal'a Sert Sözler!