Anasayfa
11 Haziran 2019 ( 1064 izlenme )
Reklamlar

"Binali Yıldırım soruların önceden görüşülmesini talep etmiş"

İmamoğlu canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulunuyor: "Binali Yıldırım soruların önceden görüşülmesini talep etmiş"

İmamoğlu canlı yayında açıklamalarda bulunuyor...

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, NTV-Star TV ortak yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulunuyor.

İmamoğlu, AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ile katılacakları program için, "Ben çok rahatım, bugüne kadar kimseye bir iftiram olmadı" dedi. Kendisini destekleyenlere de seslenen İmamoğlu, "Gönülleri rahat olsun, bu bir vazifedir. Bu İstanbul halkına karşı bir sorumluluktur, bunu yerine getiriyorum" dedi.

İmamoğlu, ayrıca, "Sayın Yıldırım soruların görüşülmesini talep etmiş. Ben danışmamına bu ifadelerimi söyledim. Biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım" ifadelerini de kullandı.

İmamoğlu'nun konuşmalarından satırbaşları şu şekilde:

Münazaranın buluşma noktasında çabayı kendime alacağım, kusura bakmasınlar. Başından beri talep eden kişi olarak... Moderatör tarafını Sayın Yıldırım üstlenmiş gibi oldu. Başından beri net tavrımı söylemiştim. Hangi televizyonu hangi moderatörü istiyorsanız hazır olduğumu söylemiştim. 31 Mart öncesi de söylemiştim.

Moderatör kısmında Sayın Yıldırım fikirlerini beyan etmeye başladı, ben o alana hiç girmedim zaten. Uğur Dündar talebini ortaya koyunca ben ona ne diyebilirim ki? Uğur Dündar saygın bir gazeteci. Böyle bir münazara ortamını defalarca yönetmiş birisi. Sonrasında vazgeçitğini ifade etti. Ben aradım kendisini.

Attığı tweetle paralel bir cevap verdi. Ortamın kendi prensiplerinin uygun olmadığını, iki tarafa da zarar verebileceğini bana ifade etti.

Sayın İsmail Küçükkaya için bir karar verildi. Mekansal detayları netleşti. O sürecin teknik detayları benim anladığım şeyler değil. Nasıl çekim, reji, yönetmen gibi unsurlar netleşti.

31 Mart günü dahil olmak üzere, İstanbul'un dünü, bugünü ve yarını olmak üzere zihinlerde hangi soru varsa sorulmasından yanayım. Asla bir sınırlama olmasından yana değilim. Bana soruları yollamasa da olur. Kendileri nasıl hazırlıyorlarsa, elbette eşitliğin korunması halinde.

Bir adaya hangi sorualrı sorabiliyorsa, bir başka adaya da hissettirerek sorularını hazırlayabilmeli diye düşünüyorum.

Sayın Yıldırım soruların görüşülmesini talep etmiş. Ben danışmamına bu ifadelerimi söyledim. Biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım. Biz çıkalım konuşalım. 31 Mart, 6 Mayıs sürecini. 18 günlük süreci. Hepsini konuşalım istiyorum.

O kabul etmedi, şimdi de siz vazgeçin diyenler var. Asla! 17 yıldır bu niçin yapılmıyor diyen bir anlayışa sahibiz. Şimdi pozisyon değişti, tereddütler arttı. Bundan dolayı isteniyor diye böyle bir şeyi ben zaten doğru bulmam. Ben münazaraya alışık bir insanım. Ben Beylikldüzü belediye başkanlığı yaptığım dönemde, sağıma soluma ilçedeki siyasi parti ilçe başkanlarını davet edip beni sorgulayın ben de cevap vereyim diyen bir insanım. 5 yıl boyunca bunu yaptım


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Dolar Rekor Kırıyor, Onlar Zenginliğine Zenginlik Katıyor' Süleyman Soylu ile Mehmet Metiner canlı yayında kavga etti! Erdoğan'ın eski danışmanından şaşırtan çıkış: 'Damadın kıymetini bilemedik diye...' AKP’ye yakın müteahhitler Erdoğan’a seslendi: “Batıyoruz efendim!”