Home
2019-05-10 07:57:57 ( 75 izlenme )
Reklamlar

Bir sandıkta 2-3 müşahidimiz vardı şimdi 10 müşahit olacak

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Bekaroğlu, "1 saat içinde bütün Türkiye öğrenecek. Meydan okuyoruz; hadi sıkıysa çalsınlar, sıkıysa o gün seçimin sonucunu ilan etmesinler" dedi. 31 Mart'taki seçimlerde İmamoğlu öne geçince Anadolu Ajansı veri akışını kesmişti.

Bekaroğlu, YSK'nın seçimin iptaline ve yenilenmesine karar vermesini eleştirerek, “6 Mayıs'ta YSK eliyle demokrasiye ve sandığa darbe yapıldığını” iddia etti. Hiç kimsenin, iptal gerekçesini anlayamadığını savunan Bekaroğlu, YSK'nın, 16 milyon insan adına yaptığı seçimi kimseye anlatamadan iptal ettiğini ileri sürdü.

Demokrasiye inandıklarının altını çizen Bekaroğlu, “Daha evvel bir sandıkta bir resmi görevli, 2-3 gözlemcimiz, müşahidimiz vardı. Şimdi yine 1 resmi görevli ama 10 müşahit olacak. Her şey açık, şeffaf şekilde yapılacak ve sonuçları 1 saat içinde bütün Türkiye öğrenecek. Meydan okuyoruz; hadi sıkıysa çalsınlar, sıkıysa o gün seçimin sonucunu ilan etmesinler” dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mahkemede inanılmaz sözler! 'İmamoğlu'na FETÖ'cü de seni tahliye edelim' Bakan Soylu, İmamoğlu’nun Trabzon mitingine fotoshop dedi İmamoğlu Saraçhane'de! İşte 'penguen medyası'nın hali Tepkiler geri adım attırdı! Torbalı Belediye Başkanı oğlunun görevine son verdi