Home
05 Aralık 2019 ( 586 izlenme )
Reklamlar

Bir siyanür vakası daha!

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, kimya bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Mehmet Ali Çetin, siyanür içerek yaşamına son verdi. Olaya ilişkin araştırma yapan ekipler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın satışlarının yasaklandığını açıklamasına rağmen, gencin siyanürü bir internet sitesinden satın aldığını belirledi.

İstanbul Fatih'te 4 kardeşin siyanürle yaşamına son vermesinin  ardından Antalya'da bir baba, eşi ve çocuklarıyla birlikte siyanür içerek yaşamına son vermişti. Son olarak Bakırköy'de yaşayan bir kuyumcunun siyanürle yaşamına son verdiği haberi gelmişti.

Siyanür  vakalarındaki artış tartışılırken, bir acı haber de Sakarya'dan geldi. Sakarya Üniversitesi Kimya Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Mehmet Ali Çetin, Sakarya’nın Erenler ilçesi Hacıoğlu Mahallesi'nde siyanür içerek yaşamına son verdi. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 21 yaşındaki Çetin’den bir süredir haber alamayan ailesi evine gitti.

Ailesi tarafından cansız bedeni bulunan Çetin’in ces edinin AFAD Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekiplerince incelenmesinin ardından siyanür içerek yaşamına son verdiği  öğrenildi.

İNTERNET SİTESİNDEN SATIN ALMIŞ

Yapılan incelemelerde şahsın siyanürü bir içeceğe karıştırarak içtiği belirlendi. Olayla ilgili araştırmalarını derinleştiren ekipler, Çetin'in yaşamına son verdiği siyanürü bir alışveriş sitesi üzerinden aldığı belirlendi.

SİYANÜR SATIŞININ YASAKLANDIĞI AÇIKLANMIŞTI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, üst üste yaşanan siyanür vakalarının ardından, yönetmelik değişikliğiyle halka, piyasa ve internet ortamında siyanür bileşiklerini içeren maddelerinin satışı yasaklandığını açıklamıştı. Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kumar oynarken görüntülenen AK Parti milletvekili Hakkı Köylü'nün Yeni Akit muhabirlerini.... Abdullah Öcalan tahliye oluyor Erdoğan: Seçimlerde tartışmasız bir zafere imza attık İşte AKP'nin Gizlediği O Belge!