Anasayfa
28 Haziran 2022 ( 660 izlenme )
Reklamlar

Bu gidişle ülkede doktor kalmayacak. Darp edilen doktor diplomasını yırtarak istifa etti

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde hasta yakınları tarafından darp edilen doktor şahısların serbest bırakılmasının ardından diplomasını yırtarak istifa etti.

Urfafanatik’te yer alan habere göre Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yaşanan olay özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan doktor Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili işlem yaptığı sırada iddiaya göre sistemde sorun yaşandı. Doktorun hastaya hata yaşandığını söylemesi üzerine, konuya müdahil olan başka bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da doktoru darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan doktor, yönetim odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı.

DİPLOMASINI YIRTARAK İSTİFA ETTİ

Hastanede tedavi altına alınan doktor ise darp raporu alıp zanlılardan şikayetçi olurken olay yerine giden polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 3 zanlı, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Zanlıların serbest bırakılmasının ardından Doktor Şeyhmus Baraş, bu duruma sinirlenerek diplomasının yırtarak istifa etti.


Şanlıurfa Tabip Odasından yapılan açıklamada;“Viranşehir’de linç edilerek şiddete maruz bırakılan odamız üyesi meslektaşımız saldırganların serbest bırakılması sonrası adliye önünde ‘Tıp Diplomasını’ yırtarak görevinden istifa ettiğini açıkladı.” ifadelerine yer verildi.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2018 ve 2020'de hazır olan uçaklar 2021'de antika olmuş Kılıçdaroğlu temel atma töreninde... 'Saray'dan bakarsan göremezsin' Kahrolacaksınız, bakın neleri gizliyorlar: İŞTE PKK SALDIRILARININ KORKUNÇ PERDE ARKASI! Koronavirüs vaka sayılarındaki artış sonrası flaş 'tam kapanma' önerisi