Home
03 Kasım 2019 ( 1706 izlenme )
Reklamlar

“Bülent Arınç’ın yatak odasına kadar…”

Şamil Tayyar’ın yanı sıra Bülent Arınç’ın sözlerine AKP’lilerden yeni tepkiler geldi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, AKP’li Bülent Arınç, verdiği röportajda Kanun Hükmünde Kararnameler için “bir faciadır” demiş ve "Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum. Aslında onlardan da özür diliyorum" ifadelerini kullanmıştı. Arınç ayrıca FETÖ yargılamalarında büyük hatalar yapıldığını belirterek yargıyı sert bir dille eleştirmişti.

Bülent Arınç’ın FETÖ çıkışının ardından AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar, Arınç’ın FETÖ’yü aklamaya çalıştığını ifade ederek savcıları göreve çağırmıştı.

Şamil Tayyar’ın yanı sıra Arınç’ın sözlerine AKP’lilerden yeni tepkiler geldi.

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, Arınç’a “Savcılar ne yapar bilmem ama biz asla susmayacağız!” diye tepki gösterdi. AKP’li Metiner sosyal medyada “KHK ile atılan FETÖ’cüler mazlum, onları atanlar ise zalim! Yani FETÖ ile mücadele edenler zalim! Denilen bu düpedüz! Yargılanacaksınız diyorlar bir de! Bu nasıl bir cürettir ya! Savcılar ne yapar bilmem ama biz asla susmayacağız!” mesajını paylaştı.

ERSOY DEDE: İŞİN BU TARAFI BİRAZ SORUNLU GELMEDİ Mİ SİZE DE?

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede ise FETÖ ilişkisi nedeniyle kamudan atılan isimlerin nasıl Bülent Arınç’a yatak odasına girebilecek kadar yakın olabildiğini sorguladı.

Ersoy Dede şunları yazdı:

“Bülent Arınç’ın etrafında ne kadar çok FETÖ’cü varmış.. Kendi anlattı.. Mesela evine temizliğe gelen bir hanım varmış. Daire başkanlığından atılmış.. Bir kadın daha.. Bunun da polis olan eşi ihraç edilmiş.. Sonra pazarda limon satmaya çalışırken limon tablası kafasına geçirilmiş biri.. Kırıkkale’den yumurta getirip satan bir genel müdür yardımcısı ve benzin istasyonunda pompacılık yapan bir Danıştay hakimi.. 

Bir de lokantada bulaşıkçılık yapan bir genel müdür.. Sayın Arınç’ın tek cümlede verdiği 10 örneğe bakacak olursak etrafında KHK’lılar dışında kimse yok gibi görünüyor. Pardon da böyle önemli bir ismin hayatında, bu kadar çok Fetöcü olması bir ulusal güvenlik sorunu değil midir?. Düşünsenize devletin ‘terör örgü- tüyle iltisaklı’ olduğu iddiasıyla kamu dairelerinin dışına attığı bir isim Arınç’ın yatak odasına kadar girebiliyor.. İşin bu tarafı biraz sorunlu gelmedi mi size de?”

“MESAJI ALMIŞ, BAHŞİŞİ YÜKLÜ VERMİŞTİR”

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu ise “Pompacı Danıştay üyesinden haber yok!” başlıklı yazısında “Bülent Arınç’a dün sorduk. ‘Evinize temizliğe gelen eski daire başkanının adı ne, soyadı ne? Pompacılık yaptığını belirttiğiniz Danıştay eski üyesinin adı ne, soyadı ne?’ Sormamızın iki sebebi var.. Belki birileri, Bülent abiyi işletiyordur..” ifadelerini kullandı.

Ali Karahasanoğlu yazısını şöyle sürdürdü:

“Bülent abi, benim şu an temizliğe geldiğime bakma.. Ben bir zamanlar daire başkanı idim.. Ama FETÖ’den attılar beni.. Şimdi temizliğe çıkıyorum. Eski yaşantımıza yakın gelirimiz olmuyor ama.. Ne yaparsın abi’ demiş olabilir..

Bülent abi de merhametli insandır.

İnanmıştır, kadına..

Mesajı almış, bahşişi yüklü vermiştir..

Gerçekte ise, kadın ne daire başkanıdır.. Ne de FETÖ’den atılmıştır..

Bülent abimizin merhametini, istismar etmiştir..

Veya, Bülent abimizin anlatımı ile, FETÖ’cülükten atılanlara pazarda limon bile sattırmıyorlar ama..

Nasıl oluyorsa, akaryakıt istasyonunda pompacılık yaptırıyorlarmış..

Bu da belki şöyle aktarılmıştır, Bülent abiye..

Bir sohbet sırasında, FETÖ’cülerin büyük mağduriyetler yaşadığını anlatan Pensilvanya’ya bağlı birisi, Bülent abiyi de inandırmak için, ‘Ah abi ah.. Benim tanıdığım bir Danıştay üyesi var.. Adamı KHK ile attılar.. Emin ol abi, şimdi pompacılık yapıyor..’ demiştir..

Bülent abi de inanıvermiştir..”

“BUNLARA İNANACAK MIYIZ?”

“Bunlara inanacak mıyız?” diye soran Karahasanoğlu şöyle devam etti:

“Lütfen, Bülent abi..

Kimle aşık attığınızı, bir düşünün.

Bunların vazgeçilmez ilkelerinin takıyye olduğunu hatırlayın..

Ve, bir soruşturun, ‘temizlikçi kadın’ı..

Bakalım daire başkanı mı çıkacak?

Bir soruşturun ‘pompacı’yı..

Danıştay eski üyesi mi çıkacak?

Veya..

Eski daire başkanı olsa da.. Danıştay eski üyesi olsa da..

‘Mağdur, kendi halinde vatanperver insanlar’ mı çıkacak?

Yoksa..

‘Akıncı Üssü’ne, darbe gecesinde, tarla bakmaya giden Adil Öksüz’ler’ mi çıkacak?”

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

T.ERDOĞAN'DAKİ BÜYÜK PANİK VE TELAŞ BAKIN NİYE? Muharrem İnce, Beştepe iddialarıyla ilgili basın toplantısı yapacağını duyurdu Eski danışmanı Sinan Çiftçi'den Burhan Kuzu iddiası: Hastanede fişini çektiklerini düşünüyorum Erdoğan: Seçimlerde tartışmasız bir zafere imza attık