Home
15 Haziran 2019 ( 8344 izlenme )
Reklamlar

Büyük Oyun Hazırlanıyor, 28 Haziran’a Dikkat !!

Sözcü gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli, AKP iktidarını dış politikada bekleyen S-400 krizini yazdı. S-400 krizinin AKP’nin yanlış dış politika stratejisine bağlı olduğunu söyleyen Hüsnü Mahalli Koptu kopacak başlıklı yasızında, Bu fırsatı onlara son 10 yıllık iç ve dış politikalarıyla AKP verdi. Özellikle BOP ve Arap Baharıyla beslenen ve kışkırtılan Siyasal İslamcı heves, kompleks ve saplantılar. Geldiğiniz nokta ortada. Çöz çözebilirsen bu düğümü ifadelerini kullandı.

Hüsnü Mahalli’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:Türkiye, 1974 Kıbrıs çıkartmasından bu yana ilk kez ABD ile ilişkilerinde bu denli ciddi ve karmaşık bir sorunla karşı karşıya kalıyor. Kissinger’in Türkiye’yi biz çektik Kıbrıs’a söyleminden sonra 45 yıl geçti ama aynı Kissinger ve onun kafasındakiler Türkiye’ye çok daha büyük oyun oynamaya hazırlanıyorlar.Tek cümleyle:Bu fırsatı onlara son 10 yıllık iç ve dış politikalarıyla AKP verdi.Özellikle BOP ve Arap Baharıyla beslenen ve kışkırtılan Siyasal İslamcı heves, kompleks ve saplantılar.Geldiğiniz nokta ortada.Çöz çözebilirsen bu düğümü.Yandaş medyanın tavrıyla ABD dahil hiç kimse umurunuzda değilse o zaman Trump arayınca neden seviniyorsunuz?Beyaz Saray’dan davet alacağız diye neden heyecanlanıp duruyoruz?Uluslararası toplantılarda Trump’la tokalaşmak için neden dualar ediyoruz?

Dualarımızın son kez tutup tutmayacağını ay sonu görceğiz. 28-29 Haziran’da Osaka’da yapılacak G-20 zirvesinde bakalım bu kez dananın neresi kopacak?O zamana kadar Trump kaç twit atar, kaç tehdit savurur bilinmez ama Putin de rahat durmayacaktır.Başkaları da var.Gerçi Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram günü Kral Selman’ı arayıp konuştu ama adamın medyası en ağırından Erdoğan’a saldırıp duruyor.Erdoğan Suudi’lerin düşmanı Katar Emiri Temim’in stratejik dost ve müttefiği. Temim de 9 Temmuz’da Beyaz Saray’da Trump’la oturup konuşacak.İşe yarar mı bilinmez ama Erdoğan’la arasını bulmaya çalışabilir.

Olur mu olmaz mı bilinmez ama bu işin inada bindiği kesin.Amerikalıların her zaman oyun oynadığını bilmeyen yok ama Ankara’nın Washington aşkı ne olur işte o belli değil.Ne diyor Serdar Ortaç:Ben aşkı sensiz de yaşarım Temmuz akşamı. Trump’sız aşk yaşanır mı bilinmez ama abartısız Ankara’nın işi çok ama çok zor.Erdoğan için daha da zor olan İstanbul seçimleri.Her yola başvurarak kazanmaya çalışacak ama matematik tersini söylüyor.

İstanbul’da demokratik yara almış bir lider olarak iki süper güç Trump ve Putin arasında kalmak hiç çekilmez.Kaşık nın k .tili Prens Muhammed’in bakışlarını şimdiden görür gibiyim.Kaşık olayında Erdoğan’ın tavrını unutacak değil.Osmanlı’ya ayaklanan büyük dedesi Abdullah Bin Suud’un 1818’de yakalanarak İstanbul’a getirilmesi ve İkinci Mahmud tarafından kafasının uçurulmasını ise hiç unutmaz.Belki de Kaşık’nın kafasını bunun için İstanbul’da uçurtmuştur! Dedesinin yanında İngilizler vardı şimdi arkasında Trump var.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı maaşına yüzde 9 zam İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: "Bize çok teşekkür edecektir" Vatandaşa 'Kıyas Fatura' Gönderecekler' Türkiye'nin en yaşlı ili Sinop'ta sokaklar boş kaldı