Home
21 Ekim 2019 ( 974 izlenme )
Reklamlar

CNBC Türkiye diye servis etmişti! Pompeo ‘Türkiye’ dememiş

Amerikan CNBC televizyonu ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, "Başkan Trump, ihtiyaç halinde Türkiye'ye askeri harekât yapılması için hazırlıklı" açıklamasını yaptığını belirtti. Ancak Pompeo'nun askeri müdahale konusundaki açıklamasında Türkiye'nin adını dile getirmediği ortaya çıktı.

Amerika’nın en çok izlenen haber kanallarından biri olan CNBC, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, Trump’ın gerekli görülmesi durumunda Türkiye’ye karşı bir askeri harekât gerçekleştirebileceğini belirttiğini ileri sürdü.

Wilfred Frost’a konuşan Pompeo, “Savaştansa barışı yeğleriz” dedi ve eğer askeri bir operasyona gerek duyulursa Trump’ın bunun için hazırlıklı olduğu mesajını verdi. Ancak Mike Pompeo bu demecinde “Türkiye”nin adını dile getirmedi.

CNBC’nin internet sitesindeki haberin başlığında Türkiye hakkında sorulan bir soruya Pompeo’nun Türkiye şeklinde yanıt verdiği belirtildi ancak Pompeo’nun soruya bölge bazında yanıt verdiği videoyu izleyince anlaşılıyor.

ABD Dışişleri Bakanı, gazeteci Frost’un sorusu üzerine, Suriye’de daha önce kimyasal silah kullanıldığında da ABD’nin askeri müdahalede bulunduğu ve benzeri bir durumda yine askeri müdahaleye hazır olduğu yanıtını veriyor. Ancak bu yanıtta Türkiye geçmiyor.

Pompeo’nun bant yayında, CNBC’den Wilfred Frost’un sorusuna bölge hakkında genel bir yanıt verdiği anlaşılıyor. CNBC’nin internet sitesinden verdiği haberde Pomepo’nun direkt olarak Türkiye’yi hedef aldığı ifade edilmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti'li Durmuş Yılmaz: Beceriksizce çekilmiş bir Türk filmi izledik Mansur Yavaş'tan Melih Gökçek'in iddiasına yanıt Valilik'ten 29 Ekim yürüyüşüne engel Federasyon Başkanvekilinin oğlu Alevilerle dalga geçti