Anasayfa
10 Mart 2020 ( 6646 izlenme )
Reklamlar

Çocuklarına dağıtılan kitabı gören veliler çılgına döndü

İstanbul Arnavutköy’de ilkokul birinci sınıfların stajyer öğretmeni, okumaya geçen öğrencilerine kendi yazdığı kitabı hediye etti. Kitapta c&insel içerikli bölümler olduğunu gören veliler öğretmeni d&arp etti ve öğretmen açığa alındı.

Arnavutköy’de, B.K. adlı öğretmen birkaç ay önce stajyer olarak bir ilkokulda göreve başladı. Üniversite yıllarından itibaren kitaplar yazan B.K., Arnavutköy’deki öğrencilerinden okumayazmaya geçen birkaç öğrencisine yazdığı kitaplardan birkaçını hediye etti. Kendilerine hediye edilen kitapları evlerine götüren öğrenciler, daha sonra anne ve babaları ile evde kitabı okumak istedi.

KİTAPTAKİ M&ÜSTEHCEN İFADELER VELİLERİ ÇILDIRTTI

Kitabı inceleyen bazı veliler, kitabın bazı sayfalarında c&insel içerikli diyaloglar ve müstehcen bölümler olduğunu fark etti. İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin okuma seviyesine uygun olmadığını düşündükleri kitaptaki bölümleri fark eden veliler öfkeyle soluğu okulda aldı. 

İddiaya göre velilerden bazıları öğretmen B.K.’yi d&arp etti. Araya giren okul idarecileri velileri güçlükle sakinleştirdi. Çocuklarına hediye edilen kitaptaki c&insel içerikli bölümler nedeniyle öğretmen B.K.’den şikayetçi olan veliler, çocuklarının başka bir öğretmenin sınıfına alınmasını talep ettiler. Veliler okul idaresine şikayet ettikleri öğretmenden ayrıca karakola giderek de şikayetçi oldular.

ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

Yaşanan olayın ardından okul idaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri henüz stajyer olan sözleşmeli öğretmen B.K’yı açığa aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteoroloji'den bugün için kritik hava durumu uyarısı Cumhur İttifakı'na yeniden hesap yaptıracak sonuçlar. Saray'da acil durum ilan ettiren anket Üretimi durduran Temsa'dan bir kötü haber daha! Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çocuk evliliği dersi