Ana Sayfa
06 Haziran 2020 ( 1005 izlenme )
Reklamlar

Deprem profesöründen canlı yayında korkutan sözler

CNN Türk’te canlı yayına katılan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, önceki gün Malatya’da meydana gelen depremi yorumladı. Ersoy, dikkat edilmesi gereken fay hattını da açıkladı.

Malatya ve çevre iller önceki gün meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ile sarsıldı. Deprem nedeniyle korku dolu anlar yaşayan vatandaşlar, kendilerini evlerinin dışına attı.

CNN Türk’te canlı yayına katılan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, deprem hakkında dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Depremin, bir Türkiye gerçeği olduğunu belirten Ersoy, “Depremler, korona virüs sürecinde bize biraz müsaade etti. Görülüyor ki bazı hadiseler tekrar edecek” dedi.

“ARTÇI OLABİLİR”
 
Prof. Ersoy, son meydana gelen depremin artçı olabileceğini aktardı. Ersoy, “Ben önceki gün meydana gelen deprem için uçtaki fay hattı transfer hareketine mi girdi diye düşündüm, daha önceki artçılar rahatlayan bölge üzerindeydi, dolayısıyla bunu artçı olarak değerlendirebiliriz. Bundan sonraki deprem yeri, Pötürge’den batıya doğru, yani Hatay’a doğru gerilim taşıyor” ifadelerini kullandı.

Ersoy, “Bir de Doğu Anadolu fayından farklı olarak Malatya Fayı var. Tarihsel gerçeklik açısından burası 7,4’e kadar deprem oluşturabilir” diye konuştu. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca emeklinin maaşları tehlikede. SGK batmış ağlayanı yok Sedat Peker'in gündeme getirdiği Yeldana Kaharman'ın otopsi raporunu ortaya çıkaran gazeteci can korkusuyla yurt dışına çıktı Vurdu gol oldu; Bu tartışma bu golle biter Ebubekir Sifil'in Skandalları Bitmek Bilmiyor!