Home
28 Ekim 2020 ( 226 izlenme )
Reklamlar

Dolar uçtu gidiyor Avrupa bizi kıskanıyor. Hani sokakta saat satıyorlar diyorsunuz ya demeyin

Türk Lirasının diğer ülke para birimlerine karşın sürekli değer kaybetmesi sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geliyor. 

Son olarak bir Twitter kullanıcısı Gana'nın para birimi olan Gana Cedisi'ni Türk Lirası ile karşılaştırdı. Siyahi vatandaşların Türkiye'de saat satmasına atıfta bulunarak yapılan paylaşım beğeni rekorları kırdı.

10-cedis.jpg

 
Bir Twitter kullanıcısı attığı tweetle Türk Lirası ile Batı Afrika ülkelerinden olan Gana'nın yerel para birimi olan Cedi ile karşılaştırdı. Siyahi vatandaşların Türkiye'de saat satmasına atıfta bulunarak yapılan paylaşım beğeni yağmuruna tutuldu.

1 Gana Cedisi'nin 1,41 Türk Lirası'na denk geldiğini paylaşan kullanıcı, "Abi bak Türkler sokaklarda saat satıyor ama bir kere yanlışlarını görmedik." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul Boğazı İBB'den alınıp Erdoğan'a bağlanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkma yasağı tekrar gündeme gelebilir Yavuz Bingöl'e "cahilsin" tepkisi AKP'li Külünk: İstanbul'un İmamoğlu'na tesliminde kimin katkısı varsa bir gün hesap verecek...