Home
20 Mart 2020 ( 41 izlenme )
Reklamlar

Dünyanın en mutlu ülkesi belli oldu

Birleşmiş Milletler'in (BM) bu yıl 8'incisini yayınladığı 'Ülkelerin Mutluluk Endeksi' raporuna göre bu yılın en mutlu ülkesi Finlandiya oldu.

Ülkelerin gelir dağılımları, çevre ve güvenlik koşulları, yaşam süresi ve sosyal hayat standartları gibi birçok kriterin değerlendirildiği araştırmada, son üç yılda da olduğu gibi bu yıl da Finlandiya dünyanın en mutlu ülkesi seçildi. Finlandiya, 7 bin 809 puan aldı.

Finlandiya'yı 7 bin 760 puanla Danimarka ve 7 bin 560 puanla İsviçre takip etti.

Dünyanın en mutlu ülkeleri Avrupa’da
BM'nin yayınladığı rapora göre, birçoğu İskandinav ülkesi olmakla beraber dünyanın en mutlu 10 ülkesinin 9’unun Avrupa’da olduğu belirtildi.

Raporda yer alan Avrupa ülkeleri sırasıyla; Finlandiya, Danimarka, İsviçre, İzlanda, Norveç, Hollanda, İsveç, Yeni Zelanda ve Avusturya olarak listelendi.

Türkiye'nin 5 bin 132 puanla 94'üncü sırada bulunduğu Mutluluk Endeksi Raporu'nda, Afganistan 2 bin 567 puanla en son sırada yerini aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunu da gördün Türkiye... Ziraat Bankası simit satacak DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan Erdoğan ve Bahçeli'ye kavgada söylenmeyecek sözler Bayrampaşa halinde tepki çeken görüntüler Erdoğan Kendi Anketinde Hüsrana Uğradı!