Home
07 Ekim 2019 ( 269 izlenme )
Reklamlar

"Elektriğe başka zam yok"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik fiyatlarında bu sene başka zam yapılmayacağı duyurdu. Yılmaz, ertelenen zamların katlanarak geldiğini dile getirdi.

EPDK Başkanı Yılmaz, elektrikte üst üste yapılan zamları değerlendirdi.

Enerji zamlarını yaparken maliyetleri dikkate aldıklarını söyleyen Yılmaz "Elektriğin maliyetinin altında satışları beklemek doğru değil. Enerjinin üretim maliyetlerine bakınca zararına satış yapmak eşyanın tabiatına aykırı. Ekonomiye de aykırı. Dolayısıyla biz enerjinin de maliyet bazlı formülde satılmasından yanayız. Dolayısıyla biz enerjide zamları yaparken maliyetleri dikkate alıyoruz. Bu şirketleri zarar ettirmemek gibi kanundan doğan bir sorumluluğumuz var" diye konuştu.

Yılmaz, ertelenen zamların ileride katlanarak geldiğini söyledi.

Bu sene başka zam olmayacağını belirten Yılmaz "Son çeyreğin tarifesini yapmış olduk, bu sene elektrikte başka herhangi bir zam söz konusu değil"  ifadelerini kullandı.
 
"ERTELENEN ZAMLAR"

Mustafa Yılmaz'ın 'Ertelenen zamlar' açıklaması akıllara seçimleri getirdi.

Öyle ki zam haberleri yerel seçim ve tekrarlanan İstanbul seçimlerinin ardından gelmeye başladı. Yılmaz'ın açıklamaları ise iktidarın seçim nedeniyle zamları ertelediğinin itirafı oldu.

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'ye yakın anket şirketi açıkladı: Canlı yayının ardından son durum Mega Deprem Ne Zaman? Rus Uzman Açıkladı İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı NASA açıkladı! 6 Mayıs 2022'de Dünya'ya çarpacak