Home
03 Aralık 2019 ( 388 izlenme )
Reklamlar

Engelliler için verilen önergeye AKP ve MHP’den ‘ret’

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Şenol Sunat’ın engelli vatandaşlarımızın istihdamının araştırması ve sorunlarının çözüşmesine ilişkin verdiği soru önergesi AKP-MHP engeline takıldı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, 3 Aralık Engelliler Günü skandal bir oylamaya sahne oldu.

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat’ın "Engelli vatandaşların istihdamı ve yaşadıkları sorunlar" hakkında verdiği Araştırma Önergesi, AKP ve MHP’li vekillerin ‘ret’ oyu ile Meclis’te kabul edilmedi.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilen araştırma önergesinde, yeterli istihdamın sağlamadığı belirtilirken, “Ülkemizde yaşayan tüm engelli vatandaşlarımızın temel özgürlüklerden ve bütün insan haklarından tam ve eşit bir şekilde faydalanmasını teşvik etmek, sağlamak, korumak ve insan olmaktan iler gelen haysiyetlerine yönelik saygıyı artırmak amacıyla bir Meclis araştırması yapılması kanaatindeyiz” ifadelerine yer verildi.

Araştırma Önergesi'nin TBMM'de reddedilmesinin ardından İYİ Parti Meclis Grubu'nun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada "Ankara Milletvekilimiz Sayın Şenol Sunat'ın, "Engelli vatandaşların istihdamı ve yaşadıkları sorunlar" hakkında verdiği Araştırma Önergesi, Ak Parti ve Mhp'nin ret oyları neticesinde kabul edilmemiştir" denildi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sedat Peker müstehcen videoların nereden yayınlanacağını açıkladı Abdullah Gül'den geri adım: "Sözlerim çarpıtıldı" CHP'li Başarır'dan Melih Gökçek'li Vahap Seçer tepkisi... "Gökçek'e soruşturma yok, iki köpeğin havlamasına var" Eski bakan Şevket Kazan hayatını kaybetti