Anasayfa
26 Şubat 2020 ( 4629 izlenme )
Reklamlar

'Erdoğan Hazırlansa İyi Olacak Çünkü...'

Parti içinden ilk kez ciddi bir muhalefetin çıktığını belirten Fehmi Koru, AKP'nin telaş içinde olduğunu yazdı

Bir dönem AKP’ye yakın Yenişafak gazetesinde yazan Fehmi Koru, ilk kez AKP içinden ciddi bir muhalefetin çıktığını savunarak, “Telaşe görünümünde AK Parti” diye yazdı.

Koru şunları kaleme aldı:

“İlk kez kendi içerisinden çıkan bir muhalefet cephesiyle karşı karşıya ve bu da onu telaşa sürüklüyor. Muhaliflere karşı kullandığı ve karşısında CHP olduğunda başarı getirmiş olan üslupla bu yeni gelişmeye mukabele ettiğinde, CHP’den gelmesine alıştığı türden bir cevap beklerken farklı bir karşı çıkışla karşılaşıyor. Telaşe görünümünde AK Parti. Yeni muhalif cephe kararlı görünüyor Yazıya hep AK Parti açısından baktım, ama onun karşısına çıkmaya hazırlananların ne ile karşılaşacaklarını hesaplarına kattıklarını ve üzerlerine gelinen argümanları karşılarken eli bir miktar daha yükseltmekten çekinmeyeceklerini de bu vesileyle görmüş olduk. Kesin bir tavır seziliyor AK Parti içinden çıkan muhalefet cephesinde; hiç değilse Ahmet Davutoğlu ve kendisiyle birlikte hareket etmeye hazırlananlar için bu bir gerçek. Sanıyorum Ali Babacan da bu konuda ondan farklı değil. AK Parti buna hazırlıklı mıydı, bilmiyorum. Fakat hazırlansa iyi olacağına adım kadar eminim.”

Yazısında üslup eleştirisi de yapan Fehmi Koru, şunları yazdı:

“Demek bundan sonra siyasetin üslubu şöyle olacak: AK Parti adına genel başkan, şimdilerde siyasette yeni arayışlar içerisine girenleri, kısa süre öncesinin yol arkadaşları olduğunu önemsemeyip suçlayacak…

Mesela, ülkenin en tepe yönetici noktasında yedi yıl süreyle bulunmuş ve kendisinin 2007 yılında ‘Kardeşim’ sıcaklığıyla adaylığını açıkladığı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den söz etmesi gerektiğinde, adını vermeden ‘Halefselef olduğumuz cumhurbaşkanı’ diye anacak…

17 yılın büyük bölümünde danışmanı olmuş, partisinin başına gelmesini ve başbakanlık görevini üstlenmesini birkaç yıl önce (2014’te) bizzat sağladığı Prof. Ahmet Davutoğlu’nu da “Malum zat” diye adlandıracak…

SON ANKET AKP AÇISINDAN İÇAÇICI DEĞİL...

Öte yandan yapılan son ankette Erdoğan için hiç de içaçıcı sonuçlar çıkmadı. İkinci Turda AKP veya CHP Adayının seçimi kazanabilmesi için İYİ, YP, HDP’den en az ikisinin desteğini alması gerekiyor. Çalışmada, “Birinci turdaki oy kompozisyonu ve muhalif partilerin 23Haziran2019 İstanbul ittifakı nedeniyle edindikleri deneyim nedeniyle, “Muhalefet adayının 2. Turda seçimi kazanma ihtimalinin daha fazla olacağı” konusundaki düşüncemizde bir değişiklik yoktur” denildi.
 
Medyafaresi'nden Hülya Karabağlı'nın haberine göre, çalışmada dikkat çeken değerlendirmeler şöyle: Zaman AKP Adayının aleyhine, muhalefet adayının lehine geçmektedir. AKP adayının cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması ancak, olağanüstü durumların gerçekleşmesi halinde söz konusu olabilir. Normal şartlar altında, seçim kazanma ihtimali olmayan cumhur ittifakının erken seçim istemesi söz konusu olmaz.

yuzdeyuzhaber

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Can Ataklı: Erdoğan, Akşener'den 'Yargılanmama' Garantisi İstedi Erdoğan'ın canını sıkacak anket sonucu ortaya çıktı Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar Mete Yarar ve Deniz Zeyrek'in korona virüsü kavgası!