Erdoğan kaybedince itiraf etti: “3 ay gibi bir süre daha böyle giderse…”

4120 izlenme26 Kasım 2019
Reklamlar
Seçimden önce 2040 yılına kadar İstanbul'un su sorunu yaşamayacağını söyleyen Erdoğan, seçimini kaybedince “İstanbul susuzluğa doğru yürüyor” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada isim vermeden, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi.

Erdoğan konuşmasında 1994 yılında kendisinin İBB Başkanı olduğu dönemi hatırlatarak, İstanbul’da su sorununu çözdüklerini söyledi. Erdoğan konuşmasında, “Gelen haberler çok hayra alamet değil. İstanbul’da 3 ay gibi bir süre daha havalar böyle giderse, İstanbul susuzluğa doğru yürüyor” dedi. 1994 yılında Erdoğan ile başlayan İBB Başkanlığı, 25 yıl sonra son bulmuş ve 2019 yılının Haziran ayında CHP’li Ekrem İmamoğlu’na İBB Başkanlık seçimini kazanmıştı.

Erdoğan’ın bugün grup toplantısında yaptığı konuşma ise, yerel seçimler öncesinde, 16 Aralık 2018 tarihinde Esenler’de yaptığı konuşmayı hatırlattı. Bugün, “İstanbul susuzluğa doğru yürüyor” diyen Erdoğan, yaklaşık bir yıl önce, “İstanbul'un su sorununu çözdük. 2040 yılına kadar böyle bir sorun yok” demişti.

Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından, “ERDOĞAN ÇARK ETTİ! Seçimden önce İstanbul'un su sorununu 2040 yılına kadar çözdüklerini söyleyen Erdoğan, seçimi kaybedince İstanbul'un 3 ay sonra susuzluk yaşayacağını aktardı” şeklinde mesaj yazarak Erdoğan’ın konuşma görüntülerini paylaştı.

İşte o görüntüler:


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteoroloji'den 6 il için sağanak yağış uyarısı Erdoğan’ın son MYK toplantısında aldığı kararlar sızdı! Personel alımı duyurusu, İBB önünde uzun kuyruklar oluşturdu Eşinin acı haberini vermek için arayan komşusuna ilginç cevap

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli'den İYİ Parti'deki eski üyelerine Partinize dönün çağrısı