Home
13 Ekim 2019 ( 8686 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan onayladı, 43 yıllık kurum kapatılıyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kapatılıyor.
1976 yılında kurulan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile daire başkanlığına dönüştürülerek Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlanacak.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Çölleşme ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü ile Su Yönetimi Genel Müdürlüğü de kapatılarak yine Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlanıyor.

Türkiye’deki doğal zenginliğin korunması için 45’i milli park, 30’u tabiat koruma alanı, 81’i yaban hayatı geliştirme sahası olmak üzere toplam alanı 3.2 milyon hektarı aşan 598 koruma alanı, Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yönetiliyor.

‘Derhal yasa çıkartılmalı’

TBMM Çevre Komisyonu üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM’ye taşıdı. “Yapılması gereken, Tabiat Varlıklarını Koruma ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlükleri tek çatı altında birleştirmek ve Doğa Koruma Yasası çıkarmak” dedi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediyenin ‘bankamatik memurları’ Azerbaycan'da çıktı Murat Muratoğlu: “Hesap ahirette, para Diyanet’te” Trump'tan Hilal Kaplan'a: "Gazeteci olduğunuza emin misiniz?" Açıkça "Erdoğan yargılansın" dediler