Home
2019-06-17 04:20:56 ( 1002 izlenme )
Reklamlar

Eski devlet Başkanı mahkemede hayatını kaybetti

Eski Mısır Devlet Başkanı Muhammed Mursi, mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mursi'nin ölümüyle ilgili, bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Mahkeme salonunda cereyan etmiş öncelikle Mursi kardeşimize şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, şunları söyledi:

"Maalesef olay mahkeme salonunda cereyan etmiş. Ben öncelikle Mursi kardeşimize, şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Demokratik yollarla yüzde 52 oy almak suretiyle Mısır'a Cumhurbaşkanı olan merhum Mursi'yi demokrasiyi bir yana koyarak işgalci bir edayla, bir darbeyle Mısır'ın başına geçen şu andaki zalim Sisi bildiğiniz gibi 50'ye yakın Mısırlıyı idam etmiştir.

Ve Batı Sisi'nin bu idamlarına hep sessiz kalmıştır. Batı ülkeleri bu idamlara hep sessiz kalmışken AB ülkeleri toplantılarına iştirak etmiştir. Bu ikiyüzlülük değil, çok yüzlülük. Bir yandan siz idamı yasaklayacaksınız, Türkiye'ye idamı kaldırtacaksınız, Mısır'ın idam mekanizmalarının çalıştığı bir haftada siz Mısır'daki bir toplantıya AB ülkeleri olarak katılacaksınız, bunu anlamak mümkün değil.

5 yıldır Mursi kardeşimiz cezaevinde ve binlerce arkadaşıyla beraber orada mahkum ve bugün de şüpheleri bir kenara koyuyorum, emrihak vaki olmak suretiyle şehit oldu. Dualarımız O'nunla beraber. Tüm O'nunla aynı yolu yürüyen kardeşlerimin başı sağolsun, Mısır halkının başı sağolsun."

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu'ndan "Makamında asılı Atatürk tablosundaki vatandaş Gülen'in dedesi" iddiasına yanıt YİK üyeliğine getirilen Bülent Arınç, 18 bin TL'lik maaşıyla ne yapacağını açıkladı! İnsaf Kılıçdaroğlu, insaf Fatih Atalay canlı yayında Meral Akşener'in montajlı fotoğrafını gösterdi! İYİ Parti'den çok sert tepki