Home
29 Ekim 2020 ( 915 izlenme )
Reklamlar

"Gelme" diye mektup yolladı

Davutoğlu, gelme mektuplardan birisini de yıllarca siyaset çalıştığı ve birlikte çalıştığı AKP'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da gönderdi.

Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresini 1 Kasım Pazar günü yapacak. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, koronavirüs dönemine rastladığı için sağlıklarını tehlikeye  atmamak için kongreye çağıramadıklarını belirttiği birer mektubu partisinin liderlerini gönderdi. Davutoğlu, bu mektuplardan birisini de yıllarca siyaset yaptı ve birlikte çalıştığı AKP'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da gönderdi.

Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım 2020 tarihinde Ankara'da ANFA Fuar Merkezinde 1. Olağan Kongresini yapacak. Pandemi nedeniyle, covid-19 önlemlerinin alınmasının kongre için alışık olunmayan bir "davet edilmeme" ile birlikte açıklandığı mektuplar da parti liderlerine gönderildi.

ERDOĞAN'A GİDEN YAZI

Davutoğlu'nun imzasıyla gönderilen mektuplardan biri de yıllarca siyaset yaptığı AKP Genel Merkezine gönderildi. Davutoğlu'nun, AKP Genel Başkanı Erdoğan'a hitaben gönderdiği mektup şöyle:

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan

Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı

İnsanı ve onurunu varoluşumuzun temeli gören partimiz, kurulduktan kısa bir süre sonra

tamamlamış, ilçe ve il kongrelerinde yeterli sayıya ulaşıp olağan büyük kongresini hak kazanmıştır.

1 Kasım 2020 tarihinde ANFA Fuar Merkezi / Ankara'da 1. Olağan Kongremizi yapacağız. Demokratik siyasi geleneğimiz ve inancımız çerçevesinde tüm siyasi parti liderlerini kongremize davet etmek ve aramızda görmek bizi mutlu ederdi. Ancak; ülkemizi küresel salgıladığı kürsü salgının gerektirdiği önlemleri alma zaruriyeti ile sizlerin sağlığını tehlikeye atmamak adına kongremize davet edemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isterim.

Sağlıklı ve hayatın normale döndüğü günlerde yeniden bir arada olmayı arzu ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum, saygılar sunuyorum. "

DAVET “EDİLEMEME” YAZILARI KİMLERE GİTTİ

Kongreye davet edilemenin söz konusu açıklandığı söz konusu mektubun gönderildiği siyasi partilerin listesi:

Adalet ve Kalkınma Partisi- Recep Tayyip Erdoğan

Cumhuriyet Halk Partisi- Kemal Kılıçdaroğlu

Milliyetçi Hareket Partisi- Devlet Bahçeli

Halkların Demokratik Partisi- Mithat Sancar / Pervin Buldan

İYİ Parti- Meral Akşener

Saadet Partisi- Temel Karamollaoğlu

DEVA Partisi- Ali Babacan

Demokrat Parti- Gültekin Uysal 

Hür Dava Partisi- İshak Sağlam

Anavatan Partisi- İbrahim Çelebi

Yeniden Refah Partisi- Fatih Erbakan

Demokratik Sol Parti- Önder Aksakal

Bağımsız Türkiye Partisi

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul soruşturmasıyla ilgili ilk açıklama! Karamollaoğlu'nun konuşması engellendi Maden, Uşak’ın 4’te 1’ini yok etti Celal Şengör - Deprem geldiği zaman hiç birimizi affetmeyecek