Anasayfa
29 Ocak 2020 ( 2088 izlenme )
Reklamlar

Herkes şaşkın... 7.7'lik depremde bir kişi bile hayatını kaybetmedi

Türkiye'de 6.8 büyüklüğündeki bir depremde onlarca insan hayatını kaybedip, binlerce insan yaralanırken, Küba gibi bir ada ülkesinde, hem de tsunami tehlikesinin bulunduğu bir ülkede, tarihinin en şiddetli depreminde bile can kaybının yaşanmaması dikkat çekti.

Türkiye Elazığ depreminden sonra yaralarını sarmaya çalışırken, bir deprem haberi de Küba'dan geldi.

Küba ile Jamaika açıklarında 7,7 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Küba'da herhangi bir hasar veya can kaybı olmadığı belirtildi.

EMSC verilerine göre, deprem 10 kilometre derinlikte oldu.

ÜLKE TARİHİNİN EN ŞİDDETLİ DEPREMİNDE CAN KAYBI YOK

Kübalı yetkililer, Karayip Denizi'nde Küba ile Jamaika açıklarında 7,7 büyüklüğünde meydana gelen depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

soL Haber Portalı'nın Granma'dan aktardığı habere göre, Küba Ulusal Sismoloji Araştırmaları Merkezi (Cenais), söz konusu depremin ülke tarihinin en şiddetlisi olduğunu kaydetti.

Cenais Bilim Konseyi Başkanı Dr. Bladimir Moreno Toirán, çoğu ajansın tsunami uyarısına karşılık yaptığı yorumda, endişelenecek bir durum olmadığını, deprem merkezinde yaşanan yatay kırılmanın tsunami tehlikesi oluşturmayacağını açıkladı.

Santiago Sivil Savunma Başkanı Gustavo Álvarez Matos da, bölgede herhangi bir can kaybı ve bina hasarı olmadığını, ancak olası sorunlar için önlem almaya devam edileceğini açıkladı.

Türkiye'de 6.8 büyüklüğündeki bir depremde onlarca insan hayatını kaybedip, binlerce insan yaralanırken, Küba gibi bir ada ülkesinde, hem de tsunami tehlikesinin bulunduğu bir ülkede, tarihinin en şiddetli depreminde bile can kaybının yaşanmaması dikkat çekti.

"HALK GÜNLÜK YAŞAMINA DEVAM EDİYOR"

Öte yandan, Küba Dostluk Derneği de, Küba'da depremin ardından yaşananlara ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Karayip Denizinin Küba ve Jamaika açıklarında dün gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki deprem ile ilgili elimize ulaşan son bilgilere göre Küba’da herhangi bir can ve mal kaybı bulunmuyor; Küba halkı günlük yaşamına devam ediyor" denildi.

“3040 SANİYE SÜRDÜ”

Öte yandan, AFAD tarafından yapılan açıklamada “Küba açıklarında meydana gelen depremin ardından Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşme sonrasında herhangi bir yardım talebi olmadığı bilgisi alınmıştır” denildi.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sigaraya büyük zam geliyor. Tiryakiler için kara haber geldi Cemil Kılıç, Sezen Aksu'ya saldıran AKP'lilerin nasıl yüzüstü bırakıldığını yazdı Kılıçdaroğlu'na Elazığ'da pankart provokasyonu yapılmıştı: Afişleri basan şirket Cumhur İttifakı'nın talebiyle yaptıklarını açıkladı Resmen kepazelik! Milli Eğitim değil, skandallar müdürü