İBB, Veri Kopyalama İşlemini Durdurdu

1186 izlenme2019-04-25 04:07:07
Reklamlar
Son dakika! İBB, mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalamayı durdurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan yazılı açıklama, söz konusu talimatın, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırıldığı bildirildi.

"YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMIŞTIR"

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Daha önceden 18 Nisan 2019 tarih ve 96514166-903.05-56/64220 sayıl, Teftiş Kurulu Başkanlığımızın inceleme yapmasına ilişkin ihdas edilen yazımız, İBB tarafından incelenmiştir. Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve teftiş kurulu başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir. 

Bu yüzden söz konusu talimat, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır. Bahse konu hususların yeniden değerlendirilmesinin akabinde gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve Teftiş Kurulu Başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener'den Erdoğan'a: Kaldır gizlilik kararını, beni ifade vermeye çağırın, FETÖ'nün siyasi ayağı kimlermiş konuşalım Yıldırım’ın İsmailağa Cemaati ziyaretinden dikkat çeken Cübbeli Ahmet detayı! AKP'li başkandan akrabalara üçer maaş Erdoğan İstanbul'da neden miting yapmama kararı aldı?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu’na karşı mahkemeye giden AKP'li bakın kim çıktı