Home
04 Mart 2020 ( 820 izlenme )
Reklamlar

İmamdan Asker ve Polislere Ağır Sözler!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde imamlık yapan Ali Metin Özyurt, asker ve polislere yönelik, 'Asker veya polis olun diye kimse kafanıza s ilah dayamıyor. Şehadeti göze alamayan go&doş anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları' ifadesini kullandı, tepkiler sonrası gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Delemenler Mahallesi Güzle Camii imamı Ali Metin Özyurt, hayatını kaybeden askerlerle ilgili yapılan bir paylaşımın altına yazdığı yorumda kullandığı ifadeler nedeniyle gözaltına alındı.

Odatv'den Hülya Kılınç'ın haberine göre, İmam Özyurt ilk yorumunda “Asker veya polis olun diye kimse kafanıza s ilah dayamıyor. Şehadeti göze alamayan go&doş anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları” ifadesini kullandı.

Bir vatandaşın yaptığı “Kimse zorlamıyor, kimi sevdasından, kimi çaresizlikten gidiyor hocam bunu hepimiz çok iyi biliyoruz” yorumuna cevap veren Özyurt, “Rızk sadece askeriye ve polislikte değil. Maaşın cazibesine kapılıp asker veya polis olmayacaksın. Din, vatan, millet sevdan yoksa bu mesleği seçmeyeceksin. 

Para için seçtiysen de zırlamayacaksın. Devletin ş&ehit ve gazilere gösterdiği ayrıcalığı başka devletler göstermiyor” dedi. İmam Özyurt, kullandığı bu ifadelerin ardından önce gözaltına alındı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteoroloji'dan Vatandaşlara Kritik Uyarı Bakan'dan ilginç fotoğraf Kanal D'nin yeni sunucusundan bir bomba paylaşım daha; Herkesi kendisine aşık etti Almanlar başköşeye oturttu!