Home
19 Temmuz 2019 ( 513 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu: Alevilere borcumuzu ödeyeceğiz

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu cemevinde yaptığı konuşmada "Alevilere borcumuz var bunu ödeyeceğiz" dedi. Temel Karamollaoğlu'yla cuma namazı sonrası Karacaahmet Cemevi'ne giden İmamoğlu'nun buradan Garip Dede Cemevi'ne gitmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün cuma namazının ardından Karacaahmet Cemevi’ni ziyaret etti. İmamoğlu burada yaptığı konuşmada “Alevilere borcumuz var bunu ödeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Fatma Yörür, İmamoğlu’nun cemevi ziyaretinde yaptığı konuşmayı sosyal medya hesabından duyurdu. “Temel Karamollaoğlu ile cuma namazı sonrası İmamoğlu, Karaca Ahmet Derneği Başkanı ve Dede Muharrem Ercan’la Cemevinde konuşuyor” paylaşımını yapan Yörür, İmamoğlu’nun “Alevilere borcumuzu ödeyeceğiz” dediğini aktardı.

TÜM İNANÇLARA SAYGI AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

İmamoğlu İBB Başkanı seçilmeden önce “Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda inanç özgürlüğünü savunan bir anlayışla cami, devlet için ne anlam ifade ediyorsa, cemevi de onu ifade edecek. Tüm inanç sahiplerinin ihtiyaçları bizim için karşılanması gereken ihtiyaçlardır” ifadelerini kullanmıştı.

KARAMOLLAOĞLU’YLA CUMA NAMAZI

İmamoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile birlikte Şehzadebaşı Camii’nde cuma namazının ardından, Karacaahmet Cemevi’ni ziyaret etmişti. İmamoğlu’nun Karacaahmet Cemevi’nden Garip Dede Cemevi’ne gitmesi bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Saray'ın tamamını bile Katarlılara verirlerse şaşmayın" Almanya’dan 1 milyon Türk’ün vatandaşlığına iptal kararı, Çifte vatandaşlık keyfi bitiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim de yapacaklarımız var Bekir Coşkun hayatını kaybetti