İmamoğlu'nun Belediye Verilerinin Kopyalanması Talimatına Mahkemeden Yürütmeyi Durdurma Kararı

5501 izlenme19 Nisan 2019
Reklamlar
Son Dakika! İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Ekrem İmamoğlu'nun İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına yönelik talebine dair 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ndeki veri kopyalama işlemine 'yürütmeyi durdurma' kararı çıktı.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına yönelik talebine, 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.

MAHKEME KARARINDAN

Mahkemenin kararında, "uygulanmakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesinin, savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere, idarenin savunması alınmaksızın da durdurulabileceği" hatırlatılarak, "Olayda iptali talep edilen işlem konu itibariyle uygulanmakla etkisi tükenecek nitelikte olduğundan; davalının birinci savunması ile aşağıdaki ara kararına yanıt alındıktan veya savunma ve ara kararına cevap süresi dolduktan sonra yeniden karar verilmek üzere idarenin savunması alınmaksızın yürütmenin durdurulması isteminin kabulüne" ifadeleri yer aldı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

AYM’den Kanal İstanbul kararı İşte EYT'lileri kurtaracak 60 milyar TL'lik kaynak İşte Avrupa'nın Erdoğan'a Yaptığı Teklif! Hukuk fakültesine veteriner dekan!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kripto FETÖ'cü Cem Küçük, Noyanlar'a sahip çıktı..