İmamoğlu'nun Belediye Verilerinin Kopyalanması Talimatına Mahkemeden Yürütmeyi Durdurma Kararı

5479 izlenme19 Nisan 2019
Reklamlar
Son Dakika! İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Ekrem İmamoğlu'nun İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına yönelik talebine dair 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ndeki veri kopyalama işlemine 'yürütmeyi durdurma' kararı çıktı.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına yönelik talebine, 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.

MAHKEME KARARINDAN

Mahkemenin kararında, "uygulanmakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesinin, savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere, idarenin savunması alınmaksızın da durdurulabileceği" hatırlatılarak, "Olayda iptali talep edilen işlem konu itibariyle uygulanmakla etkisi tükenecek nitelikte olduğundan; davalının birinci savunması ile aşağıdaki ara kararına yanıt alındıktan veya savunma ve ara kararına cevap süresi dolduktan sonra yeniden karar verilmek üzere idarenin savunması alınmaksızın yürütmenin durdurulması isteminin kabulüne" ifadeleri yer aldı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Denizli'deki depremlerin ardından meydana gelen heyelan kamerada İBB Meclisi'nde İmamoğlu'nu kızdırdılar: Elini indir, haddini bildiririm sana İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı Erdoğan rahatça seçilsin diye uzlaşı olmaz

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İBB Genel Sekreteri ve tüm yardımcıları istifa etti