Home
29 Eylül 2020 ( 516 izlenme )
Reklamlar

İstismar haberini yapana tutuklama

Kocaeli Kartepe’de iki gazeteci, bir cinsel istismar soruşturmasında AKP yöneticilerinin de adının geçtiğine dair iddiaları içeren haberleri ardından ‘iftira’ suçlamasıyla tutuklandı.

Kocaeli Halk Gazetesi’nin internet sitesinin imtiyaz sahibi Faruk Bostan ve sitenin yazı işleri müdürü Bülent Karagöz, cinsel istismar skandalına AKP’li isimlerin de karıştığı iddiasını içeren haberleri ardından ‘iftira’ suçlamasıyla tutuklandı.

Faruk Bostan ve Bülent Karagöz’ün sahibi olduğu Kocaeli Halk Gazetesi, Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşanan cinsel istismarlara dair haberler yapmıştı. Bostan ve Karagöz, haberlerin devamında Kartepe'de yaşanan cinsel istismar skandalına AKP'nin yerel ilçe yöneticilerinin de karıştığı iddiasını gündeme getirmişti.

BirGün'ün aktardıklarına göre bu iddialar, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yalandı. Haberlerin devam etmesi üzerine Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü’ne giderek ifade veren Karagöz ve Bostan, çıkarıldıkları mahkemenin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haluk Levent, bebek bezi reklamında oynamayı bir şartla kabul etti! CHP’li Özgür Özel’den, Erdoğan’a çok sert ‘kaçak saray’ tepkisi! Ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson uyardı. 40 bin kilometre hızla dünyaya yaklaşıyor! Davutoğlu'ndan Erdoğan'a çok sert sözler... "Beni çakalların arasında yalnız bıraktı"