Anasayfa
02 Nisan 2024 ( 5685 izlenme )
Reklamlar

Kadın hakimden Süleyman Soylu'ya ders gibi yanıt. 'Çünkü ben hakimim'

Süleyman Soylu'nun "neden ayağa kalkmadınız" dediği kadık hakimden şok bir yanıt geldiği iddia ediliyor. Bu iddiayı CHP'li Gökhan Günaydın dile getirdi. Günaydın, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'nda kadın hakimin yanına giren Süleyman Soylu'nun "neden ayağa kalkmadınız" sorusuna "Çünkü ben hakimim" diye yanıt verdiğini öne sürdü.

Kadın hakimden Süleyman Soylu'ya ders gibi yanıt verdiği öne sürülüyor. CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, katıldığı Tele 1 canlı yayınında Gaziosmanpaşa'da milletvekillerine ders gibi bir konuşmanın yaşandığını öne sürdü.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da 1000 oy farkla önde oldukları bir sırada hem yeni hem de eski CHP milletvekillerinden yardım istediklerini ifade eden Günaydın, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu gelmelerini istediklerini söyledi.

31 Mart gecesi oy farkının az olduğu İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinden yaptığı "Gece 04:00, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu.. Ne hak yeriz, ne de hakkımızı yediririz" paylaşımı sorulan Günaydın, "Bu fotoğraf o kadar anlamlı ki, İstanbul'da 39 ilçe var, milletvekillerimizin tamamını, milletvekili olmayan Parti Meclisi üyelerimizi ilçelerin tamamına dağıttık ama yetmedi. Geçmişte milletvekilliği yapmış arkadaşlarımız var, en son kurultayda birisi 'A'yı, birisi 'B'yi desteklemiş, hepsine ayrı ayrı telefon ettim beni reddeden bir kişi olmadı" dedi.

"OYLARIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ ENGELLEMEMİZ GEREKİYORDU"

Gökhan Günaydın şöyle konuştu:
"Gaziosmanpaşa'da kim vardı, Namık Tan. Bizim Washington Büyükelçimizdi. Namık Bey'e dedim ki, 'Gaziosmanpaşa'ya gider misiniz', 'Ne demek, memnuniyetle giderim' dedi. Biz niye oraya gitme ihtiyacı duyduk? Sabah saat 04.00, 1000 oy farkla Gaziosmanpaşa'yı aldık, AKP itiraz ediyor, sandıklar yeniden sayılıyor. Burada gördüğünüz torbalar, bazıları hala geliyor salona, bazıları ise yeniden sayım için ayrılıyor. Hem buralara nezaret etmeliyiz hem de o torbalara kirli ellerin uzanıp da oyları değiştirmesine engel olmalıyız. Biz bunların tamamının ıslak imzalı tutanaklarını almışız, tamamını taramışız, dijital ortama aktarmışız. Artık orada hiç kimse üç kağıtçılık yapamaz. Geriye bir tek şey kalıyor. İtirazla o torbaların içindeki oyları değiştirirlerse, itirazla yapılan tutanaklarda bu sonuçlar değiştirilebilir. O halde benim bunu engellemem lazım."

'BİZDEN 1 SAAT EVVEL SÜLEYMAN SOYLU ORAYA GİTMİŞ'

AKP İstanbul Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na geldiğini ve kuruldaki hakimle görüştüğünü belirten Günaydın, "Üstelik de oraya sabık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bizden 1 saat evvel gitmiş. Biraz önce araçsallaştırılmış yargıyı, hakimi ve savcıyı eleştirdim ya, orada da bir arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Kendisini tanımam. Bir kadın hakim. Odasına giriyor Süleyman Soylu. Hakim, 'Buyrun' diyor. Hakime diyor ki, 'Beni gördüğünüzde niye ayağa kalmadınız?' Kadın hakim de diyor ki, 'Çünkü ben hakimim'. Kutlamaya gitsem yanlış anlaşılacak diye kutlamadım. Hakimin yaptığı çok önemli bir şey. Hala Cumhuriyet'in böyle hakimleri var" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Komünist Başkan engelleyemedi vurdular Çok önemli: İstanbul, polisin bu anonsuyla yankılanıyor AKP’li belediye vatandaşa tankerle su dağıttı MHP'li eski Başkan Mehmet Kula, nesli tükenmekte olan geyiği vurdu