Kılıçdardoğlu’ndan Erdoğan’a: İmzaladığın ikinci kararı da yayımla

4520 izlenme07 Eylül 2019
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikasının satışına ilişkin olarak yeni bir iddia gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tank palet fabrikasıyla ilgili olarak ikinci bir karar imzaladığını ancak gizlediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "İmzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete'de yayımla" dedi.

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci dönümü, Atatürk Kent Meydanı’nda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte programa katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra kent meydanında halka hitap etti.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASINDA SATIRBAŞLARI

“Harcanan her kuruşun hesabını verin” Hiçbir zaman harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz. Vatandaştan para alıyorsan aldığın parayı kuruşu kuruşuna açıklayacaksın. Bizim inancımızda israf haramdır, eğer birilerini zengin etmek için vatandaşın ödediği vergiyi alıp bir çıkar grubuna aktarırsanız orada sorun var demektir. İstanbul’da Yenikapı’da binlerce araç. Bu paralar kime gidiyordu? Bütün bunları yeri geldiğinde açıklayacağız.

''TARAFSIZ BİR CUMHURBAŞKANI YOK''

Bir siyasi patinin genel başkanı cumhurbaşkanı olamaz. Bir cumhurbaşkanı seçildikten sonra bir kişi parlamentoda namusu ve şerefi üzerine ant içiyor. 600 milletvekilinin gözü önünde bu yemin ediliyor. Ama bugün gördüğümüz tablo başka. Tarafsız bir cumhurbaşkanı yok. Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Bunun için gerekiyorsa Anayasa’nın değişmesi lazım. Gelin referandum yapalım.

''İMZALADIĞIN İKİNCİ KARARI DA RESMİ GAZETE DE YAYIMLA''

Kalktılar tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hadi fabrikaları sattın, ya bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya verirler mi? Yok dediler öyle bir şey. Resmi Gazete’yi gösterdim, bir şey diyemediler. Şimdi ikinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler. İmzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete’de yayımla. Çünkü o tank palet fabrikası bu milletin vergileriyle kuruldu. Neden gizliyorsunuz milletten?

''HEPİMİZ HUZUR İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ'' 

Sizden düşünmenizi istiyorum. Ve anlatmanızı istiyorum. Çünkü her birimizin tek tek bu ülkeye karşı, çocuklarımıza karşı sorumluluklarımız var. Bu ülkede hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bakın topuklu efe olarak tanımladığınız başkan ‘Ayrım yapmıyorum, Aydın’da bir çocuk yatağa aç girmiyor’ diyor. Neden bugünü bütün Türkiye’de yapmıyoruz? Efendim para yokmuş. Para var arkadaşlar. Bütün mesele parayı yerinde ve zamanında halka harcayacaksınız.

DEMOKRATİK YOLLARLA TÜRKİYE Yİ AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ

Asala umutsuzluğa kapılmayacağız. Biz en zor koşullarda bile Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlığa çıkarmaya ant içmiş bir partiyiz. Çünkü biz mirasımızı Mustafa Kemal’den aldık. Çıkışımız var. Çıkışı hep beraber yapacağız. Nasıl yerel seçimlerde İstanbul’da, Adana’da, Antalya’da, Mersin’de, Ankara’da önemli seçimler yaptıysak genel seçimlerde de aynı çıkışı beraber yapacağız. Demokratik yollarla Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir Millet İttifakımız var. Millet İttifakı’na yürekten bağlıyız. Hiçbir zaman Millet İttifakı’ndan vazgeçme düşüncemiz yok. Destek veren bütün partilere yürekten teşekkür ediyorum.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu'ndan "Makamında asılı Atatürk tablosundaki vatandaş Gülen'in dedesi" iddiasına yanıt Yargıtay’dan herkesi ilgilendiren karar: Dava ihbarnamesi kapıya aslınca tebliğ edilmiş sayılacak Banka, dosya masrafı faizini de müşteriye ödeyecek KPSS birincisini böyle elediler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye hep ‘sağ duyu’ dersi verdi