Home
11 Eylül 2021 ( 656 izlenme )
Reklamlar

'Memlekete Ali Erbaş mı Lazım Fare mi?'

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil "Ali Erbaş doğdu, üç yıl sonra mouse icat edildi. Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar." ifadelerini kullanan Özdil, "Memlekete Ali Erbaş mı lazım, fare mi?" diye yazdı.

Son dönemde sosyal medya düzenlemesi çağrısında bulunan Erbaş, dijital dünya ile ilgili konuşmasında “Gence adeta kul olduğunu unutturan bir etkileşim var." dedi.

Daha huzurlu ve güvenli bir gelecek inşa etmenin "Maddi ve manevi anlamda donanımlı bir gençlikle mümkün olduğunu" söyleyen Erbaş, dijital dünya ile en çok etkileşim kuran kesimin gençlik olduğuna dikkat çekti.

Erbaş şunları söyledi: “Yaşanmakta olan küresel ve toplumsal süreçlerle birlikte gençliğin problemleri de her geçen gün artarak büyümektedir. Gelinen noktada toplumsal hayatı tüm veçheleriyle etkisi altına alan bireysellik, dünyevileşme, sanal hayat, popüler kültür ve hayatın temel gayesi olan kulluktan vareste gündelik anlayışlar, gençliği her taraftan kuşatmıştır. Gence adeta kul olduğunu unutturan bir etkileşim var.Son iki asırdır bir yanda tüketim ve gösteriş sektörü diğer tarafta tefrika ve anarşi üreten terör örgütleri, gençliğin saf duygularını alabildiğine istismar etmektedir. Her ikisi de derin hesapların, kirli planların ve çıkar tutkularının ucuz ve masum kurbanları olarak gençleri seçmektedir. Bir değerler yozlaşması ve medeniyet krizi yaşanıyor. Modern dünyanın bilişim araçları sınır tanımadan tüm coğrafyalara yeni bir kültür endüstrisi, yeni imajlar, düşünceler, tutumlar, yeni davranış biçimleri ve alışkanlıklar pazarlıyor. Maruz kalınan bu meydan okumanın travmatik tezahürleri İslam dünyasında da değişik şekillerde kendini gösteriyor."

YILMAZ ÖZDİL'DEN TEPKİ

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de bugün sert bir yazı yazarak Ali Erbaş'ı eleştirdi...

İşte Özdil'in yazısından bir bölüm:

Ali Erbaş doğdu, üç yıl sonra mouse icat edildi.

Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar.

Ali Erbaş imam hatipe kaydoldu, Microsoft kuruldu.

Bill Gates henüz 20 yaşındaydı, ortağı Paul Allen 22 yaşındaydı, Gates ailesinin evinin garajında kurdukları şirket, insanlığın ufkunu açtı, bugün 300 milyar dolar değerinde, 182 bin kişi çalışıyor.

Ali Erbaş imam hatipte okurken, Apple kuruldu.

Steve Jobs henüz 21 yaşındaydı, ortağı Steve Wozniak 26 yaşındaydı, Jobs ailesinin evinin garajında kurdukları şirket, hayata bakışımızı değiştirdi, bugün 325 milyar dolar değerinde, 147 bin kişi çalışıyor.

Ali Erbaş ilahiyat fakültesinden mezun oldu, internet icat edildi.

www'nun mucidi Tim Berners Lee henüz 32 yaşındaydı, dünyayı üç harfe sığdırdı, bugün 4 milyar 700 milyon kişi internet kullanıyor.

Ali Erbaş melekler üzerine doktora yaparken, Amazon kuruldu.

Jeff Bezos sadece 30'undaydı, Ali Erbaş'tan üç yaş küçüktü, evinin garajında kurduğu şirket bugün 325 milyar dolar değerinde, dünya çapında 1 milyon 298 bin kişi çalışıyor.

Ali Erbaş doçent oldu, Google kuruldu.

Sergey Brin ve Larry Page henüz 25 yaşındaydılar, Ali Erbaş'tan 12 yaş küçüktüler, kendi garajları bile yoktu, kız arkadaşlarının evinin garajında kurdukları şirket bugün 130 milyar dolar değerinde, 140 bin kişi çalışıyor, her gün 3.5 milyar kişi Google'da arama yapıyor.

Ali Erbaş fakir fukaraya yardım ayaklarıyla feto'ya para toplayan derneğin toplantılarına katılırken, Twitter kuruldu.

Jack Dorsey henüz 30 yaşındaydı, Ali Erbaş'tan 15 yaş küçüktü, kuş cıvıltısından esinlenerek adını koyduğu şirket, bugün 14 milyar dolar değerinde, 5 bin 500 kişi çalışıyor, 330 milyon kişi kullanıyor.
Ali Erbaş fetocularla, kafasında fesle dolaşan Atatürk düşmanı tımarhanelik tiplerle arkadaşlık yaparken, Whatsapp kuruldu.

Fetocular darbe yapmaya kalkıştı, fesle dolaşan tımarhanelik tip kafasında fesle öldü, Whatsapp bugün 20 milyar dolar değerinde, 2 milyar kişi kullanıyor, teknolojiye mesafeli duran yaşlılarımız da kullanıyor, henüz okuma yazma bilmeyen ama emojileri algılayan beş yaşındaki çocuklar da kullanıyor, her gün 100 milyar mesaj atılıyor.

Ali Erbaş diyanet işleri başkanlığında eğitim hizmetleri genel müdürü oldu, Instagram kuruldu.

Ali Erbaş diyanet işleri başkanı oldu, iPhone X piyasaya çıktı.
Bugün dünyada 5 milyar 300 milyon kişi cep telefonu kullanıyor.
Ali Erbaş her yıl 13 milyar lira harcıyor, dijital teknoloji vaazı filan veriyor, “sosyal medya gençlere kul olduğunu unutturuyor” diyor.
E, kula kulluk etmeyen gençlere insanın sorası geliyor…

Memlekete Ali Erbaş mı lazım, fare mi?

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milli Eğitim Şube Müdürü Cumhuriyeti hedef aldı, İsmail Koncuk tepki gösterdi İktidara yakın gazetede şok satırlar. Cumhur İttifakı bitti. MHP ve Bahçeli’ye ağır ifadeler Bunu yaptığı an Erdoğan'ın bitişi hızlanır Türkiye'de ikinci yeni tip koronavirüs vakasına rastlandı