Home
12 Temmuz 2021 ( 179 izlenme )
Reklamlar

Metropoll’den ‘seçmenini en çok kaybeden partiler’ anketi: MHP ilk sırada

MetroPOLL’ün anketine göre, seçmenin yüzde 69’u bu pazar bir milletvekili seçimi olsa daha önce oy verdiği partiye oy vereceğini, yüzde 16’sı ise başka bir partiye oy vereceğini söyledi. Seçmenini en çok kaybeden parti ise MHP oldu.

MetroPOLL Araştırma yeni anketini açıkladı. Şirket, anket katılımcılarına “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde oy verdiğini partiye mi, yoksa başka bir partiye mi oy verirsiniz” diye sordu.

Ankete katılanlardan yüzde 68.9’u, 2018’de oy verdiği partiye oy vereceğini söyledi. Yüzde 15.8’lik bir kesim ise başka bir partiye oy vereceğini belirtirken, kararsız olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 8.3, “Fikrim/cevabım yok” diyenlerin oranı yüzde 7 oldu.

Parti bazında incelendiğinde ise, seçmenini en çok kaybeden partinin MHP olduğu görüldü. MHP’yi sırasıyla Saadet Partisi, CHP, AKP ve İYİ Parti ve HDP takip etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü hacker grubu Anonymous'tan Sedat Peker'e ağır sözler .. Erdoğan'ın Sözcü gazetesi okumuyorum sözlerine Yılmaz Özdil'den olay yanıt Yayın yasağı kaldırıldı: İşte tarihi fark... Usta sanatçı hayatını kaybetti