{FACEBOOK_IA_URL}

Milletin parasıyla, ‘Barış Pınarı Harekatı Gecesi’nde eğlence düzenlediler, ‘dansöz’ oynattılar!

1615 izlenme 16 Ekim 2019
Reklamlar
Milletin parasıyla dansözlü Barış Pınarı gecesi düzenlediler. Atadığı kayyımlar ile adından sıkça söz ettiren TMSF’nin Çırağan Sarayı’nda düzenlediği Barış Pınarı Harekatı gecesi büyük tepkiye neden oldu.

Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu (TMSF) Barış Pınarı gecesi düzenledi. Gecede  ise skandala imza atarak  ultra lüks bir mekanda vur patlasın, çal oynasın gece düzenlediler.

Geceyi ise geçtiğimiz günlerde AKP’den istifa eden ve Ahmet Davutoğlu ile hareket edeceğini açıklayan eski Diyarbakır milletvekili Cuma İçten kamuoyuna sosyal medyadan deşifre etti.  İçten’in  TMSF ile ilgili paylaştığı dansöz videosu büyük yankı uyandırdı.

“Barış Pınarı Harekatı gecesinde milletin parasıyla dansöz oynatıldı” diyen Cuma İçten, Çırağan Sarayı’nda tertiplenen organizasyona tepki gösterdi.

Cuma İçten Twitter’dan paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:
Ey TMSF milletin şirketlerine devlet adına el koyacaksın ve milletin olan şirketlerin parası ile dualar ile yapılan Barış Pınarı Harekatı gecesinde Çıragan Sarayı’nda dansöz oynatarak “vur patlasın çal oynasın” diyip eğlence tertipleyeceksin. İşte ülkemin düştüğü hal bu. Son olarak TMSF; FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle el konularak TMSF’ye devredilen şirketlere AKP’li eski belediye başkanları, milletvekilleri ve il başkanlarının yönetim kurulu üyesi olarak atandığının ortaya çıkması ile  gündeme gelmişti.

İşte o atamalar ilişkin veriler ve şirketler

Belediye şirketlerini AKP’lilerle dolduran iktidar, Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kayyum atanan şirketlerin yönetim kurullarını da aynı yolla “tamamladı.” TMSF’ye devredilen Boydak Holding, Kaynak Holding, Naksan Holding, Uğur Soğutucu, Aynes Gıda, Dumankaya İnşaat, Aydınlı Hazır Giyim ve Denizli Patlayıcı Sanayi şirketlerine çok sayıda AKP’li isim atandı.

TMSF’nin el koyduğu Boydak Holding’e kayyum olarak atanan Alpaslan Baki Ertekin, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AKP’den İstanbul milletvekili aday adayı oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Spor A.Ş. gibi birçok şirkette yöneticilik ve genel müdürlük de yapan Ertekin, Boydak Holding’de de Yönetim Kurulu üyesi.

EN BÜYÜĞÜ BOYDAK

TMSF’nin Boydak Holding’e atadığı bir başka Yönetim Kurulu üyesi Muhammed Emin Sarıoğlu da aynı zamanda AKP Üsküdar ilçe Başkanlığı’nda Yürütme Kurulu üyesi.

Aktif büyüklüğü 11 milyar 28 milyon TL olan ve bu özelliğiyle el konulan en büyük FETÖ şirketi olan Boydak Holding, bünyesinde Bellona, Mondi, Deco, İstikbal, Boydak Enerji, Muradiye Elektrik Üretim A.Ş, Erciyes Çelik Halat, Boyçelik ve Boyteks gibi 30’un üzerinde şirket bulunduruyor.

AKP’LİLERE “KAYNAK” HOLDİNG

TMSF’ye devredilen, Sürat Kargo ile Sürat Basım Yayın gibi 43 şirketi bünyesinde bulunduran Kaynak Holding’e ise AKP Sarıyer İlçe Başkanı Yardımcısı İlhan Bal’ın Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Bal, aynı zamanda AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda idari ve mali işlerden de sorumlu. AKP Üsküdar eski İlçe Başkanı olan Halit Hızır’da Kaynak Holding’e yönetim kurulu üyesi olarak atanan AKP’liler arasında.

Uğur Derin Dondurucu markasıyla bilinen Uğur Soğutma Şirketine ise AKP 24’üncü dönem Niğde Milletvekili Ömer Selvi’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandığı ortaya çıktı. AKP Denizli eski İl Başkanı Erol Aykut da Uğur Soğutma Şirketine atandı. Aykut, AKP’de Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığı da yaptı. Uğur Soğutma Şirketi’nin aktif büyüklüğü ise 2 milyar 63 milyon TL’yi buluyor.

AKP’Lİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI

Yoğurt, süt ve ayran markaları ile bilinen Aynes Gıda’ya Yönetim Kurulu üyesi olarak Denizli Merkezefendi İlçesi Eski Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu atandı. AKP’den iki defa milletvekili adayı da olan Subaşıoğlu, AKP Denizli İl Başkan Yardımcılığı da yaptı.

ADAY ADAYLARI DA LİSTEDE

El konularak TMSF’ye devredilen Dumankaya İnşaat’a da AKP Üsküdar Belediye Başkanı Aday Adayı Polat Sağır atandı. AKP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi İsmail Bülbül de Dumankaya İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi. AKP’den Sarıyer Belediyesi Başkan Aday Adayı olan Bülbül, AKP İlçe Başkanlığı’nda da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı.

İL BAŞKAN YARDIMCILARI

TMSF’ye devredilen Denizli Patlayıcı Sanayi Hafriyat ve Madencilik Şirketi’ne de yönetim kurulu üyesi olarak AKP Denizli İl Başkan Yardımcısı Yusuf İzzet Ayhan atandı. Şirketin bir başka üyesi de AKP’li Arnavutköy Belediyesi Meclis Üyesi Nail Çamlı.
Aktif büyüklüğü 4 milyar 49 milyon TL olan Aydınlı Hazır Giyim Şirketi’nde yönetim kurulu üyesi olan Habil Yazıcı aynı zamanda AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı.

ESKİ MİLLETVEKİLİ

Royal Halı markasıyla tanınan ve bünyesinde üç şirket bulunan Naksan Holding’e AKP Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mahmut Birlik kayyum yöneticisi olarak atandı. AKP’li 24’ncü Dönem Ankara Milletvekili Ülker Güzel ve AKP Gaziantep Milletvekili Adayı Yaşar Atılgan da Naksan Holding’de görev yapıyor.

BAŞKAN DA AKP’Lİ ÇIKTI

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın 2004 ile 2009 yılları arasında Beyoğlu’nda AKP’den Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği yaptığı öğrenildi. Gülal, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde de AKP’den Beyoğlu Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Deprem uzmanı 7 ili vuracak depremin büyüklüğünü açıkladı. Eli kulağında dedi Ekrem İmamoğlu: Herkes haddini bilecek Cumhur İttifakı'nın kalesinde ekmeğe büyük zam talebi AKP’li vekil Meclis’te öyle bir şey söyledi ki…