Home
07 Haziran 2019 ( 2155 izlenme )
Reklamlar

Özdil’den İmamoğlu ve Yıldırım’a program önerisi!

İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ‘ortak TV programı yapacak mısınız?’ sorusuna AKP’li Yıldırım, “Kesin tabi. Prensip olarak olur dedik.

 Arkadaşlarımız her iki partiden de detayları konuşuyor” demişti. Programın hangi kanalda ve kim tarafından sunulacağı merak edilirken SÖZCÜ’nün usta kalemi Yılmaz Özdil’den dikkat çeken bir teklif geldi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Özdil, “Ekrem İmamoğlu’yla Binali Yıldırım tartışmasını yalaka gazeteciler yönetmesin… İstanbul konuşulacak, iktidarın yüreği yetiyorsa, Kadir Topbaş, Ali Müfit Gürtuna, Nurettin Sözen ve Bedrettin Dalan sorsun, adaylar cevaplasın” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil Kimdir?

Yılmaz Özdil... 1965 yılında İzmir'de dünyaya gelen Yılmaz Özdil'in çocukluğu İzmir'de geçti. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi'ne kayıt yaptırarak Basın Yayın Yüksek Okulu ve Gazetecilik bölümünü bitirdi.

Yeni Asır Gazetesi ile gazetecilik mesleğine merhaba diyen Yılmaz Özdil, 1994 yılında Milliyet Gazetesi'ne geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında aynı ünvan ile Sabah Gazetesi'ne geçti. Cem Uzan'ın 1999 yılında kurduğu Star Gazetesi'nin kuruluşunda yer aldı. Burada kısa bir süre kalan Yılmaz Özdil tekrar eski yuvası olan Sabah  Gazetesi'ne dönüp ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna oturdu.

ATV ve Sabah'ın TMSF'ye devredilmesinden sonra Hürriyet Gazetesi'ne geçti. 2008 yılında Aydın Doğan tarafından satın alınan Star TV'nin  Ana Haber Bülteni'nin Yayın Yönetmenliği'ni yapmaya başlayan Özdil, 2014'de kaleme aldığı bir yazı yayımlanmayınca Hürriyet'ten istifa etti. Bir süre yazı yazmayan Özdil, ardından yazarlık serüvenini Sözcü Gazetesi'nde sürdürme kararı aldı. Hem hükümet hem de muhalefete yönelik ağır yazıları ile toplumun büyük çoğunluğunun beğenisini kazanan Özdil halen aktif olarak Sözcü Gazetesi'nde yazmaya devam etmektedir...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evlere sosyal yardım dağıtan bekçide korona virüs çıktı Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar Sungurlu Özel İdare Müdürü'nün, CHP ve İYİ Parti'yi hedef alması tepki çekti "Bu ahlaksızlığın en büyüğüdür"