Özgür Özel Bahçeli'yi o görüntüler ile vurdu! "Atatürk'e iki ayyaş diyenlerin koluna girmiş biri.."

828 izlenme 12 Mayıs 2021
Reklamlar
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP yönetimini "cumhuriyetin kuruluş rotasından sapmakla" suçlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Siz, Cumhuriyetin kurucu kadrolarıyla, Atatürk’le, İnönü’yle sorunu olan biriyle ittifak oldunuz, etle tırnak oldunuz. Atatürk’le İnönü’ye ‘iki ayyaş’ diyen birinin koluna girdiniz, ona destek oldunuz” yanıtını verdi.

“Ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu Sayın Bahçeli? CHP, Atatürk’ün her vasiyetinin arkasında, gösterdiği her istikamette aynen yürüyor, muasır medeniyetler seviyesini kovalıyor, bize bıraktığı altı oklu mirasın her bir ilkesine sıkı sıkıya sarılıyor. Siz, Cumhuriyetin kurucu kadrolarıyla, Atatürk’le, İnönü’yle sorunu olan biriyle ittifak oldunuz, etle tırnak oldunuz. Atatürk’le İnönü’ye 'iki ayyaş' diyen birinin koluna girdiniz, ona destek oldunuz. Cumhuriyetin tüm kuruluş felsefesiyle sorunu olduklarını her gün açıklayanların baş destekçisi oldunuz. Sayın Bahçeli, sen büyük ortağın Erdoğan’ın Lozan’a, Montrö’ye nasıl düşman olduğunu, nasıl rahatsız olduğunu, zor şartlarda imzalanan bu anlaşmalara itiraz edip hakkını hukukunu nasıl tartışmaya açtığını bilmez misin? Bir koca yalanı da dün ibretle dinledik. ‘CHP’nin uyuşturucu baronlarıyla nasıl içli dışlı olduğunu…’ Biz uyuşturucu baronlarıyla ilgili AK Parti’nin peşindeyiz, o davaları takip ediyoruz."

“KİMSE PEKCAN’I TEMİZE ÇEKEMEZ, KENDİ KİRLENİR”

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın, aile şirketinden kendi bakanlığına dezenfektan satan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan için, “Dezenfektan fiyatlarını o günkü şartlarda değerlendirmek gerekir, linç edilmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum” demesine karşı CHP'li Özel şunları söyledi:

“Mustafa Elitaş, Ruhsar Pekcan’ı aklama, paklama, dezenfekte etme telaşına düşmüş. ‘O günkü şartları düşünün, dezenfektan sıkıntısı çekildiği bir dönem’ diyor. Yalanın bu kadar büyüğü mü var? Türkiye’de pek çok şeyin sıkıntısı çekildi de dezenfektan sıkıntısı ne zaman çekildi? Ne zaman karaborsaya düştü? Somut iki delil göstermek gerekirse bunlardan bir tanesi aynı tarihlerde Ruhsar Pekcan’ın firması bakanlığa 35 TL’ye dezenfektan satıyor. Aynı firma başka bir şirkete 14,35 TL’ye satıyor aynı dezenfektanı. Pekcan 100 TL’ye aracıya, aracı 150 TL’ye piyasaya satmışken, kendi bakanlığında 175 TL’ye dezenfektan satmış. Sayın Elitaş, siz neyin yokluğundan bahsediyorsunuz?  Bu şartlar altında bu işe bulaşan Pekcan’ı temize çekemez ama kendi de kirlenir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Burcu Köksal AKP dönemindeki 'cukkalamayı' ifşa etti! Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘hain’ demişti. Küçük çocuğun babası suç örgütü üyesi çıktı Tartışma yaratan “yellehçiler” vaazı Tarkan Geççek’i neden yazdığını açıkladı. Herkes şarkıyı farklı yorumlamıştı