Şehit annesi Bahçeli'yi de danışmanını da rezil etti..

6196 izlenme08 Kasım 2019
Reklamlar
Bahçeli'nin danışmanı şehit annesi Pakize Akbaba'yı eleştirdi, Şehit Anneleri Derneği'nden ve Akbaba'dan ders gibi yanıt geldi. Şehit annesi Akbaba Açılım döneminde Bahçeli'nin kendilerini kabul etmediğini söyledi.

İstanbul Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkında 2017 yılında CHP'nin bir etkinliğinde yaptığı, "Açılım sürecini" eleştirdiği konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan dava dün Ankara’da görüldü. Davayı İYİ Parti lideri Meral Akşener de takip ederken, CHP’den Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba dahil 20 vekil de destek vermişti, şehit annesini yalnız bırakmamışlardı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, şehit annesi Pakize Akbaba’ya tepki göstererek, “Bir şehit anası ceza alsaydı elbette yüreğimiz yanardı. Sonuç iyi oldu. Ama bir şehit anası da PKK’nın siyasi kampı haline dönüşen, PKK yaltakçısı HDP ile ittifak yapan CHP’den milletvekili adayı olmayı, CHP toplantısında boy göstermeyi de kendine yakıştırmamalıydı!” dedi.

'YILLARDIR BİR KERE BİLE DAVET ETMEDİNİZ'

Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan ise, şehit annesi Pakize Akbaba’nın dernek başkanı olduğunu ve davet edildiği programlara katıldığını ifade ederek, MHP’nin şimdiye kadar kendisini hiçbir etkinliğe davet etmediğini hatırlattı. 

Beyza Tufan, Çiçek’e yanıt olarak,  “Yıldıray bey Pakize anne dernek başkanı, davet edildiği programlara sağlıgı el verdiğince katılıyor. Keşke siz MHP olarak bir gün bir etkinliğinize davet etseydiniz de sizin kürsülerinizden de içini dökebilseydi Pakize Anne... Ama yıllardır bir kere bile davet etmediniz” diye yazdı.

'BEN OĞLUMU YÜCE TÜRK DEVLETİNE ŞEHİT VERDİM'

Pakize Akbaba da Twitter hesabından, "Yıldıray evladım, ben oğlumu ne CHP’ye ne MHP’ye ne bir başka partiye feda ettim. Ben oğlumu yüce TÜRK DEVLETİNE şehit verdim. Ben hiçbir partili değilim, Beni böyle çirkin siyasi kavgalarınıza alet etmezseniz sevinirim. Sana aşağıda bir video paylaşıyorum onu izle lütfen" dedi.

'BAHÇLİ'YE DERDİMİZİ ANLATMAYA GİTMEK İSTEDİK, BİZİ KABUL ETMEDİ'

Akbaba Açılım'ı protesto ettikleri gün Bahçeli ile görüşmek istediklerini ancak Bahçeli'nin kendilerini kabul etmediğini söyledi. Akbaba, "Şimdiki İttifak ortağınız AKP’nin PKK’yla ortaklık yaptıgı günlerde biz bu eylemi yaptıgımız gün Bahçeli’nin yanına derdimizi anlatmaya gitmek istedik, bizi kabul etmedi. Bunu da bil bana öyle sitem et evladım." ifadelerini kullanarak şu videoyu paylaştı:

İşte Akbaba'nın paylaştığı video:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Damat ile birlikte altı bakan gidiyor Bu işin şakası yok! Sokağa çıkan yaşlılara verilecek ceza belli oldu AKP'den Davutoğlu istifasına ilk tepki Ekrem İmamoğlu'ndan "CHP Genel Başkan adayı olacak mısınız?" sorusuna yanıt

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Metin Feyzioğlu'ndan 'Suriye ile masaya oturun' çağrısı!
{}