Sosyal medyada tepki çeken görüntüler

429 izlenme24 Mart 2020
Reklamlar
Türkiye yeni tip koronavirüse karşı her alanda mücadelesini sürdürürken yaşlılara yönelik sokağa çıkma yasağı da gündemdeki yerini koruyor.

Güvenlik kuvvetleri de virüsün en çok etkilediği ve en çok ölümle sonuçlanan yaş grubu olduğu için sokağa çıkan yaşlıları uyarıyor.

Fakat yaşlıları “sokakta kovalamayı” üzerine görev alanlar, dışarda gördüğü yaşlıları eve göndermeye çalışıyor.

Sosyal medyada bu kapsamda paylaşılan bir görüntü ise çok tepki çekti. Otobüsün kendisini almadığı belirtilen bir yaşlı vatandaşı “eve kovalayan” bir genç, polis gibi konuşarak yaşlı vatandaşı korkutarak eve gitmesi konusunda uyardı, yardımcı olmak yerine bu anları da kameraya kaydetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bir açıklama yaparak, “65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır” ifadelerini paylaştı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteoroloji’den son dakika aşırı yağış ve fırtına uyarısı! Ali Babacan'ın partisinin ismi Demokrasi ve Atılım Partisi mi? 'Erdoğan Savunma Sanayisini Ele Geçiriyor' Saadet Partisi oylamaya dakikalar kala tezkere kararını değiştirdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bunu yapan insan olamaz! Köpek bu halde bulundu