Home
06 Eylül 2019 ( 1447 izlenme )
Reklamlar

İstanbul’a kayyum mu atanacak mı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) kayyum atanıp atanmayacağına ilişkin olarak pazar günü açıklama yapacağını bildirdi..

Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verilen talimatla Yenikapı’da sergilenen araçlarla ilgili olarak “Belediye işi şov işi değildir. 

Bu söylenir ve araştırılır. Eğer böyle bir fazlalık, israf söz konusuysa bu ilgili bakanlığa söylenir. Söylenmedi. Bunlar kamu zararı olabilecek şekilde sergilenmektedir” dedi. Soylu şöyle devam etti:

“Yani hizmetten çekilmişlerdir. Eğer bunlar hizmete gerekli değillerse yapman gereken bir eksiltme ortaya koymaktır. Kamu zararına bir şey yapıyorsa, bu da bizim sorumluluğumuzdur, onu da inceleriz” dedi.

Soylu, bir gazeteci tarafından yöneltilen “İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul’a kayyum mu atanacak?” sorusuna ise “Onu pazar sabahı açıklayacağım” yanıtını verdi..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partinin logosu güneş figürü olacak Ateistler Diyanet'e böyle yanıt verdi Muharrem İnce'den canlı yayında 'Erdoğan'la görüşen CHP'li' iddialarıyla ilgili açıklama O pankartı gören sürücüler kornaya basmadı, gürültü bıçak gibi kesildi