Home
06 Eylül 2019 ( 1529 izlenme )
Reklamlar

İstanbul’a kayyum mu atanacak mı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) kayyum atanıp atanmayacağına ilişkin olarak pazar günü açıklama yapacağını bildirdi..

Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verilen talimatla Yenikapı’da sergilenen araçlarla ilgili olarak “Belediye işi şov işi değildir. 

Bu söylenir ve araştırılır. Eğer böyle bir fazlalık, israf söz konusuysa bu ilgili bakanlığa söylenir. Söylenmedi. Bunlar kamu zararı olabilecek şekilde sergilenmektedir” dedi. Soylu şöyle devam etti:

“Yani hizmetten çekilmişlerdir. Eğer bunlar hizmete gerekli değillerse yapman gereken bir eksiltme ortaya koymaktır. Kamu zararına bir şey yapıyorsa, bu da bizim sorumluluğumuzdur, onu da inceleriz” dedi.

Soylu, bir gazeteci tarafından yöneltilen “İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul’a kayyum mu atanacak?” sorusuna ise “Onu pazar sabahı açıklayacağım” yanıtını verdi..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Peygamberin kızıyım dedi 13 milyon TL dolandırdı! Bakan Koca’dan bir kötü haber daha Türkiye, Yunanistan’daki yangınlar için uçak gönderiyor Milyonlarca emekliye kritik uyarı: ‘O evrakı imzalamayın, maaşlarınıza el konulabilir’