Home
14 Kasım 2019 ( 850 izlenme )
Reklamlar

Süleyman Soylu'dan çarpıcı 'Rabia Naz' açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rabia Naz soruşturmasına ilişkin, "Aylardan beri bu meseleyi takip ediyorum. Kimse bu meseleye korkudan girmek istemiyor. Girenleri de sosyal medyada ya marjinaller ya da yüreği acıyanlar tepkiyle susturuyorlar." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şüpheli biçimde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan soruşturmasına ilişkin açıklama yaptı.

Bu sabah saatlerinde önce baba Şaban Vatan gözaltına alınmış, yaşanan duruma tepki videosu çeken anne Atika Vatan da, daha sonra eve gelen polislerce götürülmüştü. 

Vatan ailesinin gözaltına alınmasına ilişkin Twitter'dan açıklama yapan Bakan Soylu şöyle dedi:

Yaptığı açıklama üzerine Cünyet Özdemir’i aradım. TBMM Araştırma Komisyonu’nun ismi kullanılıp kandırılarak olay yerine getirilen müştekinin tehdit, şiddet görerek, zorla alıkonularak ifadesinden vazgeçirilmeye çalışıldığı iddiasına devletin kayıtsız kalamayacağını  ve gereğinin yerine getirilmesisinin hukuk devletinin görevi olduğunu söyledim.
 
Aylardan beri bu meseleyi takip ediyorum. Kimse bu meseleye korkudan girmek istemiyor. Girenleri de sosyal medyada ya marjinaller ya da yüreği acıyanlar tepkiyle susturuyorlar.

Gördüğüm şudur; Yargı emniyet adli tıp herkes görevini yapıyor. Buradan çıkarılmak istenen hedeflenen sonuç şudur; Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor.

Söyledim tekrar söylüyorum. Bugüne kadar babanın iddialarını kanıtlayacak en ufak bulguya rastlamadık.

Bu meseleyi kapatabilecek Türkiye’de bir güç yok. Böyle bir vicdan da yok. Bu konu sosyal medyanın malzemesi değil adaletin işidir.

Şaban Vatan şahsıma da defalarca hakaret etmesine rağmen hep acısına, yaşadıklarına yordum. Ancak son olay araştırılması, irdelenmesi gereken başka bir boyuta taşındı.

Kimsenin kendisini hakim savcı yerine koyup başkasının kişilik haklarını ihlal etmeye, zorla alıkoymaya, ifadesini değiştirmesi için tehdit etmeye ve işkence yapmaya hakkı yoktur.Hukuk doğrusunu yapmaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB'den istifa eden AKP'lilerden açıklama ​​​​​​​Araba Yarışçısı Coronavirüs! AKP'li milletvekilinden çok çarpıcı açıklama AKP'li Antalya belediye başkanının eşine ait olduğu öne sürülen ses kaydı sosyal medyaya düştü