Anasayfa
15 Temmuz 2020 ( 1638 izlenme )
Reklamlar

"Ülkede bu kadar yoksulluk varken binmeye utanırım" demişti... Satıyor

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, kendisinden önceki dönemde satın alınan lüks başkanlık uçağını satıyor...

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, kendisinden önceki dönemde satın alınan lüks başkanlık uçağını satıyor. Alıcının kim olduğu açıklanmazken, teklifin 120 milyon dolar düzeyinde olduğu, bedelin bir kısmının nakit, bir kısmının tıbbi ekipman olarak ödenebileceği belirtildi.

Reuters'ın haberine göre, Boeing 787 Dreamliner tipi VIP uçağın 120 milyon dolar düzeyinde belirlenen bedelinin, bir kısmı nakit bir kısmı sağlık ekipmanı olarak ödenebilir. Alıcının kim olduğu ise henüz açıklanmadı.

Söz konusu uçak, Meksika'da Temmuz 2018'deki başkanlık seçimleri öncesinde en çok tartışılan konulardan biri olmuş, sol eğilimli Obrador, başkan seçilmesi durumunda uçağı satmayı vaat etmişti.

Eski devlet başkanı Enrique Pena Nieto toplam 392 milyon dolar ödeyerek satın aldığı uçak için Obrador, "Ülkede bu kadar yoksulluk varken binmeye utanırım" demişti. Obrador, ABD'ye bir hava yolu şirketinin ekonomi sınıfında seyahat etmişti.


Kaynak: Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İktidar kulisleri karıştı. AKP koridorlarında bu sözler yankılanıyor MHP’li eski vekilden koronavirüse tedavi önerisi: Yılan zehrini at serumuyla karıştırın Ümit Özdağ Alevileri şaşırttı. Cemevlerine ibadethane statüsü vermeyeceğiz Fatih Altaylı’dan Diyanet İşleri’ne zehir gibi sözler