Home
10 Ağustos 2019 ( 641 izlenme )
Reklamlar

Vatan Partisi bunu da yaptı: Kaz Dağları'na giden yurtseverlere 'hain' damgası!

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Kaz Dağları için yapılan eylemlerin Avrupa finanslı olduğunu iddia ederek, yapılan doğa ka-t-liam-ına destek verdi... 

Partisinin genel merkez binasından açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Kaz Dağları'ndaki maden arama çalışmalarına destek verdi. 

Yapılan doğa katliamını protesto eden derneklerin Avrupa finanslı olduğunu iddia eden Reyhan, şöyle konuştu: 

“Bizler çevre mücadelesi yapanlara düşman değiliz ancak bunu AB fonu ile yaparsanız, halk tabiriyle 'parayı veren düdüğü çalar'. Avrupa Birliği parası, boş yere verilmemiştir. WWF basın bülteninde, AB’nin parayı bu kuruluşlara neyin karşılığında verdiğini de söylemektedir. Bunların arasında 'seçilecek üç ÇED raporuna karşı kampanya yürütülmesi' ve 'iki yerde ÇED olumlu kararı ya da ÇED gerekli değildir kararının iptali için dava açılması' gibi şartlar bulunmaktadır! Yani parayı veren AB diyor ki, 'parayı biz verelim, siz Türkiye’nin madenciliğini, enerji arayışlarını durdurun'. Bunun başka bir adı yoktur" 

Reyhan, madenlerin devlet eliyle çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, “Stratejik madenlerden başlamak üzere, madencilik alanının millîleştirilmesi Vatan Partisi’nin Millî Hükümet Programının önemli maddelerinden biridir. Biliyoruz ki, 'fonlanan' sözde çevreciler, söz konusu olan Kirazlı altın madeni devlet eliyle işletilse de karşı kampanya yürüteceklerdi. Çünkü AB fonları, Türkiye maden çıkarmasın, işletmesin diye verilmektedir” diye konuştu. 

Binlerce yurtseverin yanısıra CHP, TKP, HKP, İyi Parti gibi birçok parti de katliamı protesto etmek için Kaz Dağları'na gitmişti.

Kaynak: Yurtgazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konya'da rezalet! Cami içinde tekme tokat kavga ettiler İBB'nin o geliri de elinden alınıyor 78 Türk daha Malta vatandaşlığına geçti Devlet televizyonunda deprem haberi böyle verildi