Home
12 Ağustos 2019 ( 1677 izlenme )
Reklamlar

Yandaşlık tatlı geldi... Kaz Dağları ihanetine TGB de katıldı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Kaz Dağları'nda bir süredir devam eden eylemlere ve madenlerin yabancılara bırakılmasına karşı Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla ka- tl ia-mı savundu. 

Geçtiğimiz günlerde RTÜK tarafından Netflix, BluTV gibi yayınlara getirilen sansürü savunan TGB, yaşam savunucularınının AB'den fonlandığını iddia ederek Kaz Dağlarında yapılan doğa k-at-liam-ını savundu.

 AKP ve yandaşları gibi maden sahasının Kaz Dağları olmadığını savunan TGB açıklamasında ayrıca madenlerin devlet denetimiyle ve kamu eliyle çıkarılıp işlenmesi gerektiği iddia edildi. 

TGB'nin twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle: 

1. Türkiye’nin dağlarının üstündeki ekolojik çeşitlilik de altındaki madenler de oldukça zengindir ve milletin hizmetindedir. Kamu yararı ve doğa dengesi gözetildiği müddetçe dağlarımızda yatan altın madenleri çıkarılmalı ve ulusal ekonomimize katkı sağlamalıdır. 

2. Kazdağları adıyla gündeme gelen maden bölgesi, gerçekte Çanakkale Kirazlı’da bulunmakta ve Kazdağları ekosistemi içinde yer almamaktadır. Ayrıca uzmanlar gerekli tedbirler alındığında siyanür kullanımının doğanın dengesini bozacak bir tahribat yaratmadığını belirtmektedir. 

3. AB fonlarıyla ‘çevrecilik’ yapan bazı oluşumlar kamuoyunu maden bölgesi ve siyanür kullanımı konusunda yanıltmaktadır. Yurttaşlarımızın Kazdağları hassasiyeti, Türkiye’nin altın madenlerini işlemesinin önüne geçecek bir karşıtlığa dönüştürülmektedir. 

4. Kirazlı’da çıkarılan altın Kanadalı özel şirkete aittir. Türkiye’nin üretim atılımı yapması gereken bir dönemde yeraltı zenginliklerimizin yabancı firmalara bırakılması kabul edilemez. Türkiye altın madenlerini sıkı bir devlet denetimiyle, kamu eliyle çıkarmalı ve işlemelidir.

Kaynak: Yurtgazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li isimden ilginç iddia... İmamoğlu'na tepki için sosyal medyadan unvanını silen akademisyen konuştu Her şey bu fotoğrafla başladı İstanbul’a kayyum mu atanacak mı