Ana Sayfa
07 Ocak 2022 ( 1961 izlenme )
Reklamlar

AKP'den kopan oylar nereye gidiyor? İşte son araştırma

MAK Araştırma Başkanı Kulat, şirketinin 2027 Aralık tarihleri arasında yapmış olduğu son anketi açıkladı. Kulat AKP'den kopan oyların İYİ Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'ne gittiğini söyledi.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, dolardaki hızlı yükselişin ardından 20 Aralık gecesinin ertesi günü yapılan anketin sonuçlarını açıkladı.

Kulat, şirketinin 2027 Aralık tarihleri arasında yapmış olduğu son anketi açıkladı. Anket, 2 bin 850 kişi ile 30'u büyük şehir olmak üzere 60 il ve bu illere bağlı ilçelerde gerçekleştirdi.

SON ANKET SONUCU BELLİ OLDU

Katılımcılara, "Yarın seçim olsa hangi partiye oy veririsiniz?" sorusunun yöneltildiği ankette kararsızlar dağıtılmadan önceki sonuçlar şöyle oldu:

AKP: Yüzde 30.4,

CHP: Yüzde 22.1
İYİ Parti: Yüzde 14.2

HDP: yüzde 8.7

MHP: Yüzde 7.1

DEVA Partisi: yüzde 3.1

Kararsızlar: yüzde 6

AKP'den kopan oyların İYİ Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'ne gittiğini söyleyen Kulat, "AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında kayda değer bir geçirgenlik yok. Kayda değer asıl geçirgenlik Türkiye'de sağdan sağa, soldan sola şeklinde oluyor. Dolayısıyla AK Parti'nin geçirgenlik gösterdiği parti İYİ Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi olmaya başladı" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı yeni sistemi anlattı Çılgın Sayısal Loto'da bu rakamlar nasıl yan yana geldi Benzin ve motorine büyük zam Benzine dev zam: İşte güncel benzin ve motorin fiyatları